5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

W piątek 17 kwietnia 2015, na poznańskim Piątkowie odbędzie się 5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP, który przyciąga zarówno tych, którzy biegają codziennie od lat, jak i początkujących biegaczy w każdym wieku. Organizator wydarzenia, Zespół Szkół Zakonu Pijarów, po raz kolejny kieruje zaproszenie do: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zawodników klubów sportowych, a także nauczycieli, rodziców, studentów, trenerów i tych wszystkich, którzy albo od dawna kolekcjonują swoje biegowe medale, albo chcieliby zainaugurować taką kolekcję.  W ramach imprezy odbędą się  biegi dzieci i młodzieży na różnych dystansach dla poszczególnych kategorii wiekowych. Najdłuższy bieg, w kategorii open, odbędzie się na dystansie 3 kilometrów.

Impreza, organizowana cyklicznie od 2011r., służy przede wszystkim popularyzacji biegania, zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Termin biegu wiąże się z rocznicą katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Patronem spotkania jest bowiem ojciec Józef Joniec SP, który w niej zginął. Bieg kontynuuje jego dzieło i wpisuje się w parafiadowy program „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”.

5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP jest imprezą otwartą o zasięgu ogólnopolskim i odbędzie się w na terenie osiedla Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Centrum zawodów, start i meta zlokalizowane będą na boisku szkolnym organizatora. Zawody rozpoczną się o godz. 11.00. Organizator kieruje zaproszenie do reprezentacji szkół wszystkich typów i poziomów, do klubów sportowych i do indywidualnych biegaczy. Zgłoszenia elektroniczne organizator przyjmuje do 10 kwietnia lub do momentu osiągnięcia limitu miejsc (1300 osób). Formularze rejestracyjne dostępne na stronie internetowej biegu http://www.bieg-jonca.pl/rejestracja-uczestnikow-biegu/  Na każdego biegacza na mecie będzie czekał specjalnie przygotowany, wyjątkowy medal, a puchary i nagrody rzeczowe otrzymają najlepsi zawodnicy we wszystkich 23 kategoriach. Po biegu organizator zaprasza uczestników na ciepły posiłek. W chwili publikacji tego artykułu lista startowa dzieci i młodzieży jest już zamknięta. Dorośli biegacze mogą jeszcze się zgłaszać do biegu w kategorii open. Specjalne zaproszenie organizator kieruje do osób duchownych, dla których w klasyfikacji została wyodrębniona specjalna kategoria.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Parafiada. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józef Matras oraz Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej.
Opiekę medialną zapewniają: Radio Merkury, Radio Emaus, Przewodnik Katolicki, WTK, Epoznan.pl .

Szczegółowe informacje oraz regulamin na stronie internetowej biegu: www.bieg-jonca.pl
Kontakt: biuro@bieg-jonca.pl

Zapraszamy!

 

Pod tym linkiem można zobaczyć jak było rok temu – film:
https://www.youtube.com/watch?v=-lzYGpZBOXE#t=1042

A tu prezentujemy zdjęcia z poprzedniej edycji biegu:

2 myśli na temat „5. Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP

 1. Pani Grażyno, gratuluję pierwszego dodanego wpisu 🙂 Jestem przekonany, że bieg będzie super imprezą 🙂

  Co do spraw technicznych: Super sprawa z tagami i świetne kategorie! W instrukcji pokażę, jak dodawać linki tak, żeby dawało się w nie kliknąć, no i może żeby nie wyglądały tak informatycznie 🙂

  Polecam też, aby zdjęcia wyróżniające były jednak nieco mniejszego rozmiaru, bo nawet przy moim superszybkim łączu obrazek ładował się powoli 😉

  Podsumowując – SUPER sprawa!

  • Panie Wojtku, dziękuję za dobre słowa 🙂
   Serwis REGIO to świetny pomysł, dobre miejsce do wymiany doświadczeń, dzielenia się pomysłami i szukania inspiracji. Dziękuję za bardzo dobre przeszkolenie nas podczas spotkania wiosennego 🙂

Dodaj komentarz