II Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

 baner

   Serdecznie Witam !

   Informujemy, że 11 i 12 kwietnia 2015 r.  w Pelplinie,Gniewie,Subkowach i Rudnie  odbędzie się II Regionalna Parafiada  Diecezji Pelplińskiej. Współzawodnictwo parafiadowe poprzedzi inauguracyjna msza święta ,która zostanie odprawiona w kościele pw .Św.Stanisława Bpa i Męczennika-Parafia Subkowy. Po niej, zaproszeni przedstawiciele samorządów gmin i Powiatu  Tczewskiego,dokonają otwarcia rozgrywek . Pierwszego dnia (11.04.2015) dziewczęta i chłopcy ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrają następujące konkurencje i konkursy: Subkowy-piłka nożna i unihokej dziewcząt i chłopców z udziałem rodziców, konkurs wiedzy o św.Janie Pawle II w 10 rocznicę śmierci i dla uczczenia 2015 jako roku pamięci o naszym papieżu. Zainteresowani mistrzostwami i olimpiadami zmierzą sie w konkursie Sport 2014/2015. W terminie   późniejszym tj. 30.08.2015 w Subkowach odbędzie się  „Festyn Rodzinny na zakończenie wakacji”.Gniew – tenis stołowy z punktacją rodzinną, badminton, szachy z punktacją rodzinną, warcaby i rodzinne współzawodnictwo w rzutach lotkami. W Opaleniu /Gniewa młodzi sportowcy rozegrają Parafiadowy Turniej Tenisa Ziemnego.Rudno– tenis stołowy dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz konkurs plastyczny pod hasłem „Moja Rodzina”. Drugiego dnia (12.04.2015) młodzież współzawodniczyć będzie w stolicy diecezji czyli w Pelplinie.Dziewdzęta i chłopcy rozegrają tutaj turnieje koszykówki i siatkówki oraz rywalizować będą w „Sztafetowym Biegu Papieskim”. Rodzice  popróbują sił między innymi w rzutach do kosza. A 6.06 2015 r. zaprosimy ich również na” Festyn Rodzinny”. Na zakończenie, w Katedrze Pelplińskiej, odbędzie się msza św. w intencji uczestników II Regionalnej Parafiady Młodzieży i Rodzin-Pelplin 2015.Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymają pamiątkowe puchary , medale i nagrody rzeczowe.Organizatorzy przygotują również poczęstunek, który wydawany będzie w miejscu rozgrywania zawodów. Konkurencje przeprowadzą sędziowie i instkruktorzy przy wsparciu wolontariuszy i opieki medycznej.Przebieg Parafiady zrelacjonuje telewizja kablowa i lokalna prasa. Od dłuższego czasy funkcjonuje Komitet Organizacyjny i Honorowy naszej Parafiady.Ślemy pozdrowienia i prosimy o wsparcie duchowe.

Kontakt: tel. 783899889, email: juwajan@wp.pl

Organizator-Jan Juwa z UKS Gminy Pelplin „Tenisista” Rudno

 

Witam ! Poniżej artykuł o naszej Parafiadzie,który ukazał się w gazecie ” Dziennik Bałtycki” Pozdrawiam-Jan Juwa. Dnia 10-04-2015 o godz. 10:22 Zbigniew Brucki napisał(a):
> Jutro i pojutrze hale sportowe w Gniewie, Pelplinie i w Subkowach będą
> arenami II Regionalnej Parafiady Dzieci i Młodzieży Diecezji
> Pelplińskiej. Dzieci i młodzież powalczą nie tylko sportowo, ale i w
> innych konkursach.Chętni sprawdzą swych sił z wiedzy o Janie Pawle II i wydarzeniach sportowych.
> W sobotę w Subkowach o godz. 9.15 odbędzie się msza inauguracyjna i rozgrywki w piłce
> nożnej dziewcząt i chłopców. W Gniewie od godz. 10 dziewczęta i
> chłopcy ze szkół podstawowych i gimnazjów walczyć będą w
> rozgrywkach tenisa stołowego, szachach, warcabach i badmintonie. W
> Rudnie od godz. 10 niepełnosprawni i ich opiekunowie grać będą w
> turnieju tenisa stołowego, a dzieci i młodzież uczestniczyć w
> konkursie plastycznym pn. Moja Rodzina.
> W niedzielę w Pelplinie o godz. 10 zaczną się rozgrywki w siatkówce
> i koszykówce, a o 15.00 Sztafetowy Bieg Papieski.Imprezę zakończy msza św.w Katedrze.
> Więcej o imprezie czytaj na: http://www.tenis-pelplin.pl/
>
> Zbigniew Brucki
> Reporter „Polska Dziennik Bałtycki”

1 myśl na temat “II Regionalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Diecezji Pelplińskiej

  1. Panie Janie,
    Piękny baner! Świetny wpis 🙂 A gdyby ktoś chciał wziąć udział, to jak się z Panem skontaktować? Może warto dodać jakiś adres e-mail lub telefon.

    I jedna rzecz – widzę, że wykorzystał Pan grafikę z logotypu MSiT. Niestety tak nie może zostać, logotyp jest kompletny i poprawnie użyty tylko w połączeniu z napisem, tak jak w tym linku:
    https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.siteor.com/msport/files/Logo%20MSiT/MSiT_LOGO.jpg?1359975846

Dodaj komentarz