Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca po raz piąty

W piątek 17 kwietnia na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu pobiegło blisko 1200 osób. Wzięły one udział w organizowanym po raz piąty Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Organizator imprezy, Zespół Szkół Zakonu Pijarów uczcił w ten sposób pamięć ojca Józefa oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej w piątą rocznicę tragicznego lotu.

Bieg, w którym biorą udział zawodnicy w każdym wieku, jest jedną z największych tego rodzaju imprez biegowych w Wielkopolsce. Jest to także największa impreza memoriałowa organizowana dla upamiętnienia założyciela Parafiady. W dziesięciu biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało blisko 1000 uczniów i lekkoatletów z prawie 50 placówek oświatowych z 16 miejscowości. W biegu głównym uczestniczyło ponad 200 osób z 25 miejscowości, z 6 województw. W organizacji wydarzenia pomagała grupa ponad 130 wolontariuszy. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników żółte koszulki biegowe, a po biegu zaprosił na ciepły posiłek. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał licencjonowany sędzia główny, a wyniki biegów były rejestrowane elektronicznie.

Wszyscy uczestnicy na mecie otrzymali specjalnie zaprojektowane na bieg medale. W tym roku medal, którego wyboru dokonali sami uczestnicy poprzez głosowanie na stronie internetowej, ma nowoczesną formę, a jego kształt pozwala na łączenie jednego medalu z drugim zgodnie z przesłaniem, że bieganie łączy ludzi. Podczas imprezy odbyła się także akcja charytatywna „Biegnę dla Zosi”. Jej celem jest pomoc dla dwunastoletniej pływaczki, której karierę przerwała choroba nowotworowa. W specjalnym charytatywnym „Biegu dla Zosi” na zakończenie wydarzenia wystartowali w rekordowej liczbie biegacze, kibice, wolontariusze, organizatorzy i całe rodziny.

Na biegu wśród gości honorowych pojawili się między innymi: Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, o. Tomasz Olczak SP Prezes Stowarzyszenia Parafiada, delegat Arcybiskupa Poznańskiego ks. Jan Lesiński, delegat prezydenta Poznania, przedstawiciele: samorządu pomocniczego, Kuratorium Oświaty, Biura Edukacji Publicznej IPN, Prowincji Polskiej Zakonu Pijarów.
Na miejscu wydarzenia byli obecni dziennikarze TVP Poznań, Telewizji WTK, Radia Emaus. Relacje z wydarzenia ukazały się na antenach tych stacji, a można je znaleźć pod linkami:
Relacja video_wtk_puls_dnia_z_piatku_17_kwietnia
Relacja w TVP Poznan_wiadomosci_sportowe_5. bieg_2015
Relacja w TVP Poznan_Teleskop_5. bieg_2015
Relacja_audio_5-bieg-jonca-w-radiu-emaus

O wydarzeniu można także przeczytać na portalach:

– poznan.pl
poznan.pl-poznanski-bieg-im-o-jozefa-jonca-po-raz-piaty

– pijarzy.pl

pijarzy.pl_poznanski_bieg_im._o._jozefa_jonca_po_raz_piaty

– na portalu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

poznan.uw.gov.5-poznanski-bieg-im-ojca-jonca-2015 ,
– na portalu Kuratorium Oświaty w Poznaniu pod datą 17.04.2015

KO_Poznan_relacja z 5.Biegu Jonca 2015

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada oraz dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP na stałe wpisał się w kalendarz wielkopolskich masowych imprez biegowych. Organizatorzy już zapraszają na szóstą edycję, która odbędzie się za rok.

Poznański bieg od 2013r. ma swoją własną witrynę internetową www.bieg-jonca.pl , która najlepiej prezentuje projekt od początku jego realizacji oraz stanowi miejsce promocji wszystkich Partnerów.

Zapraszamy do galerii zdjęć oraz do obejrzenia filmu z piątej edycji tego niezwykłego wydarzenia.
Film: Film z biegu 2015

Dodaj komentarz