Festyn Rodzinny „Wypłyń na głębię” w Poznaniu

W sobotę 13 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu odbył się coroczny Festyn Rodzinny pod hasłem Wypłyń na głębię. Uczestnicy z liczbie około 700 osób z Poznania i okolic postanowili aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie. Bogaty program imprezy sprawił, że każdy uczestnik niezależnie od wieku mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki, która objęła festyn patronatem honorowym.
Na scenie głównej młodsi i starsi artyści pięknie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Publiczność nagrodziła brawami występy wielu grup tanecznych, solistów i zespoły wokalne, grupę małych flażolecistów i występ kabaretu. Ciekawy program zaprezentował zaprzyjaźniony ze szkołą chór seniorów z Piątkowa. Na drugiej scenie w szkolnym Klubie Skrzynka klasa teatralna pijarskiego liceum wystawiła spektakl pt. „Łysa śpiewaczka”. Publiczność obejrzała również przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej szkoły podstawowej. Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników na barwnych festynowych stoiskach przygotowanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców. Młodsze dzieci świetnie się bawiły na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni.
Na festynie nie mogło zabraknąć typowych i nietypowych konkurencji sportowych. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości siłowe w wyciskaniu sztangi, swoją sprawność w skokach przez linkę, w chodzeniu na szczudłach, w żonglerce piłką nożną, różnorodnych rzutach do celu i innych konkurencjach. W rozgrywkach w ringo rywalizowały ze sobą duety rodzinne oraz dzieci i młodzież w swoich kategoriach wiekowych. Prawie wszyscy uczestnicy festynu wzięli udział we wspólnych tańcach integracyjnych. Rada Rodziców przygotowała smaczny poczęstunek w Cafe Rodzic oraz zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy w quizie z nagrodami.
Festyn został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach programu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało. Opiekę medialną zapewniły Radio Emaus i Przewodnik Katolicki.

Dodaj komentarz