Festyn Sportowo Rekreacyjny z okazji dnia dziecka – memoriał pływacki

W dniu 01 czerwca 2015 roku w Krakowie odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka – memoriał pływacki. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie w ramach naszego ogólnopolskiego projektu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” 2015. Pierwszym etapem memoriału był konkurs wiedzy o sporcie w którym udział wzięli uczniowie pierwszych i drugich klas liceum.

1 czerwca o godzinie 7.15 odprawiona została Msza Święta w intencji śp. Prof. Włodzimierza Kękusia wieloletniego nauczyciela wf naszej szkoły.
O godzinie 9.30 na pływalni Korony Kraków odbył się Memoriał Pływacki im. Prof. Włodzimierza Kękusia. W memoriale wzięli udział uczniowie LO Zakonu Pijarów w Krakowie, XXIII LO w Krakowie i Gimnazjum nr 52 Zakonu Pijarów w Krakowie.

Głównym punktem programu były zawody pływackie w czterech stylach indywidualnych oraz sztafeta w stylu zmiennym.

Zadanie podniosło poziom wiedzy o sporcie i umiejętności pływackie, a także integracje społeczeństwa. Jest to również podtrzymanie tradycji szkoły, był to już XII memoriał.

Dodaj komentarz