Festyn Sportowo Rekreacyjny :”Żegnaj szkoło – witajcie wakacje”

24 czerwca w ramach Festynu „Żegnaj szkoło-witajcie wakacje” organizowanego  przez Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów w Krakowie  koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada odbyły się organizowane już po raz siódmy Zawody Pierwszej Pomocy Przedmedycznej im. Jakuba Ciołka, upamiętniające naszego ucznia, który zginął w 2007 roku podczas wspinaczki na Rysy.
Zmagania poprzedziła prelekcja pana doktora Jacka Niteckiego na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. W holu szkoły została też odprawiona Msza Święta w intencji Kuby.
Rywalizacja drużyn ratowniczych rozgrywała się w szkolnym parku. Startowały – jak co roku – trzyosobowe reprezentacje klas pierwszych i drugich. Zawodnicy pod czujnym okiem sędziów musieli wykazać się znajomością zasad pierwszej pomocy i umiejętnością zastosowania ich w praktyce. W tym roku walczono też w konkurencjach sprawnościowych. Suma punktów zdobyta przez drużyny we wszystkich dziedzinach zadecydowała o ostatecznym wyniku zmagań. Po intensywnych zmaganiach wszyscy mieli okazję zregenerować siły przy wspólnym grillu i poczęstunku w parku Liceum.

 

Dodaj komentarz