II Regionalna Parafiada Rodzin w Piekarach Śląskich

3 czerwca, piękne słońce przyświeciło finałowi II Regionalnej Parafiadzie Rodzin w Piekarach Śląskich. Honorowy patronat nad imprezą sprawowała pani Sława Umińska-Duraj – prezydent miasta Piekary Śląskie oraz Metropolita Katowicki ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc.
DSC_0977Rozpoczęliśmy o godzinie 8:45, mszą świętą w kościele św. Józefa, po której uczestnicy przeszli na tereny Miejskiego Gimnazjum nr 1.O godzinie 10:00 pani Lucyna Głowienkowska – dyrektor Miejskiego Gimnazjum nr 1 oraz ksiądz proboszcz Grzegorz Brzyszkowski dokonali uroczystego otwarcia Parafiady.

DSC_1319DSC_1267
Uczestnicy brali udział w konkurencjach sportowych – koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, skok w dal oraz gry i zabawy. Przystąpili również do konkursów plastycznych: „Mój Anioł” (praca w glinie), plener malarski „Piękno otaczającego świata” oraz do konkursów wiedzy: „Życie i dzieło św. Teresy z Avili”, „Mój komputer”, „Piłka ręczna”.

Kilka dni wcześniej, 29 maja, odbył się festiwal teatralny ARTGim, na którym gościem specjalnym była pani prezydent Sława Umińska-Duraj, a w jury zasiedli: Łukasz Balczarek (lider zespołu muzycznego Poyutrze), pani Gabriela Małogowska (dyrygent chóru oraz nauczyciel muzyki) a także instruktor teatralny z Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach pan Jacek Krawczyk Kowalski, którzy uznali, że wszystkie przedstawienia są dowodem na
wysoki poziom  artystów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pani Sława Umińska-Duraj – prezydent Miasta Piekary Śląskie

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Miłośników teatru nie brakowało
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Szanowne jury
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

Finał Parafiady uświetniły swoim występem cheerleader’ki oraz zespół White Glee z Miejskiego Gimnazjum nr 1.

DSC_1395DSC_1339

 

 

 

 

 

Ponadto dla wszystkich uczestników rozgrywek oraz kibiców przygotowane zostały dodatkowe konkurencje, które wpiszą się na stałe w kolejne piekarskie potyczki parafiadowe. Były to: konkurs darta, piłkarzyki, marsz na orientację, gry na play station oraz bieg na 800m i turniej par w tenisie stołowym. A gdy to się znudziło można było skorzystać z siłowni pod chmurką oraz sprawdzić się na rowerowym torze przeszkód.

DSC_1617 DSC_1589 DSC_1597

Nikt nie wyszedł od nas głodny. Ponad 200 bułek i 400 litrów przepysznej grochówki zniknęło w mgnieniu oka.

DSC_1954DSC_1426

 

Na rodziny czekał „Kącik Malucha”, gdzie dzieciaki mogły potańczyć, pomalować buzie i wykazać się plastycznie. DSC_1798 DSC_1733 DSC_1748DSC_2004DSC_1807DSC_1911

Atrakcją dnia był pokaz w wykonaniu strażaków z Miejskiej Komendy Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich oraz możliwość sprawdzenia się w roli strażaka.

DSC_1901  DSC_1928DSC_1247

 

II Regionalną Parafiadę Dzieci i Młodzieży wygrała reprezentacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 9, której puchar wręczył Naczelnik Wydziału Edukacji w Piekarach Śląskich pan Marek Kapica.DSC_2112

Medale zwycięzcom wręczał również ks. Artur Więcek.

DSC_2116

 

DSC_2156

 

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: „Dziennik Zachodni”, „Nasze Miasto.pl”, „Głos Józefa”, „Przegląd Piekarski” oraz Radio Piekary, dzięki któremu zapowiedź  naszej imprezie słyszeli wszyscy mieszkańcy miasta.

Dodaj komentarz