Powitanie lata- rodzinny festyn sportowo- rekreacyjny nieoczekiwanie w międzynarodowej obsadzie.

Pierwszego dnia wakacji, w sobotę tj. 27 czerwca 2015 o godzinie 10.00 na boiskach sportowych Orlik meczem pomiędzy drużyną radnych gminy wiejskiej Złotoryja i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wilkowie-Osiedlu a uczniami wilkowskich szkół grających w barwach KS Wilkowianka rozpoczął się rodziny festyn sportowo- rekreacyjny pod nazwą Powitanie lata. Od rana niebo nie grzeszyło uprzejmością ale z każdą godziną wypogadzało się . Mecz tradycyjnie stał na wysokim poziomie o czym świadczy ilość strzelonych goli (7) i tradycyjnie wygrały go „stare dziadki” i tradycyjnie rewanż odbędzie się za rok. Po meczu w piłkę nożną równolegle rozpoczęły się dwa turnieje: dla dziewcząt i chłopców w siatkówkę w kategorii młodzik i dla chłopców (choć niektóre drużyny przyjechały w składzie mieszanym) w piłkę nożną w kategorii młodziki i orliki. Oba turnieje zakończyły się około 14.00 a już w tym czasie zapełniało się leśne boisko w Leszczynie, na którym rywalizowały ze sobą drużyny z Polski (3), Francji (1) i Chorwacji (2). W trakcie trwania tego międzynarodowego rodzinnego turnieju wszyscy świetnie się bawili, bo wysypane piaskiem boisko i sceneria lasu wszystkim nieodłącznie kojarzyły się z letnim wypoczynkiem. Sportowe zmagania zakończono o 19.30 wraz z pierwszymi kroplami deszczu, który witała nas o poranku.

 

Dodaj komentarz