W dniach 6-7 czerwca w Krakowie odbyła się IX Parafiada Archidiecezji Krakowskiej organizowana przez PKS Jadwiga

W dniach 6-7.06.2015 r. na obiektach sportowych PKS Jadwiga odbyła się IX Parafiada Archidiecezji Krakowskiej pod honorowym patronatem JE. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

W sobotę o godz. 9.00 uroczystą mszę świętą odprawili ks. Prałat Jan Dziasek oraz ks. Grzegorz Kurzec.  O oprawę muzyczną podczas mszy zadbali bracia Michalici z zespołem Michael.

O godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie IX Parafiady Archidiecezji Krakowskiej. Po oficjalnych uroczystościach dziewczynki z sekcji gimnastycznej Jagódki wystąpiły ze swoimi nowymi układami taneczno gimnastycznymi.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, ringo i szachach.

Obok wszystkich obiektów sportowych odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych,  (duzi też chętnie brali w nich udział). Wiele radości sprawiły wielkie bańki mydlane oraz malowanie twarzy – nieustanna kolejka

Jednocześnie w salach na plebanii odbywały się warsztaty plastyczne oraz warsztaty – gry planszowe lepsze niż komputerowe.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się słodkim co nieco oraz uzupełnić płyny w organizmach, gdyż pogoda była upiornie cudowna czyli 35 stopni w cieniu. Ale daliśmy i tym razem radę i drugi dzień zmagań zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród oraz dyplomów.

W niedzielę o godz. 15.00 odbył się koncert o Zbigniewa Wodeckiego w ramach festynu parafialnego Uśmiech Świętej Jadwigi. Na koncercie bawili się świetnie zarówno juniorzy jak i seniorzy (seniorki!) Było wesoło, sympatycznie i bezpiecznie. Nad  całością imprezy czuwała dzielnie Pani Pielęgniarka, na szczęście obyło się bez interwencji. W Parafiadzie Archidiecezji Krakowskiej udział brała zarówno młodzież, malutkie dzieciaczki jak i radośni rodzice, dziadkowie i babcie co widać na zdjęciach i filmie: http://swietajadwiga.diecezja.pl/parafia/parafia-tv/Usmiech-swietej-Jadwigi–dzien-pierwszy_1743

Dodaj komentarz