III Festyn Sportowo – Rekreacyjny w Więckowicach już za nami.

Nazwa Imprezy: Festyn Sportowo – rekreacyjny – Piknik Rodzinny – Witamy Wakacje 2015
Data: 27 – 28.06.2015
Organizator: Stowarzyszenie Sportowe Potok Więckowice
Miejscowość: Więckowice, Gm. Zabierzów

W niedzielne popołudnie 28 czerwca 2015 r po trzeci  w Więckowicach, gm. Zabierzów, woj. Małopolskie odbył się Festyn Sportowo – Rekreacyjny dla wszystkich mieszkańców wioski(szczególnie dzieci) oraz okolicznych miejscowości Gminy Zabierzów. Łącznie udział w festynie wzięło udział ponad 180 uczestników.   Dzień wcześniej w sobotnie popołudnie odbyła się I część festynu, na który składał się tym razem mecz piłkarski drużyn LKS Potok Więckowice i Orlęta Rudawa. Zwycięstwo 1: 0 gospodarzy  (zawodników LKS Potok Więckowice) było dobrym prognostykiem na kolejny dzień Pikniku na powitanie wakacji 2015. Dzień niedzielny to przede wszystkim udział uczestników wraz z rodzinami we Mszy Św w swoich parafialnych  kościołach, a następnie zgromadzenie się w Więckowicach na Pikniku. Uczestnicy wzięli udział m.in.w następujących konkurencjach: skok z miejsca,  bieg w workach, rzut piłką lekarską,  przeciąganie liny, zespołowa gra w unihokeja, zawody zręcznościowe – tor przeszkód. Festyn zakończył tradycyjnie występ kung – fu i pokaz artystyczny dzieci. Gościem specjalnym w tym dniu był Prezes Stowarzyszenie Sportowego Potok Więckowice p. A. Cieślik a także przedstawiciel Rady Sołeckiej Więckowic oraz  OSP Więckowice. Urząd Gminy Zabierzów reprezentowany był ostatecznie przez przedstawiciela Radnych Gminy Zabierzów.  Wszyscy  dobrze się bawili, a najwięcej emocji wzbudził m.in. unihokej i przeciąganie liny. Na zakończenie III już pikniku w Więckowicach organizatorzy ponownie zaprosili uczestników na rodzinne grilowanie tym razem pod koniec miesiąca sierpnia lub na początku miesiąca września u progu rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 – będzie to miłe nawiązanie do III Festynu który odbył się w Więckowicach i wspólnego przy tej okazji grilowania wraz z degustacją sałatek owocowo warzywnych zrobionych przez przedstawicieli sołectwa Więckowic.

Dodaj komentarz