Rodzinny festyn sportowo- rekreacyjny „Pożegnanie wakacji” z MUKS „Gwarek Wilków”

11880224_894493520630840_1599161917_n(1)DSC_0492DSC_0490DSC_0488DSC_0486DSC_0462DSC_0465DSC_0475DSC_0473DSC_0495DSC_0497DSC_0484Rozumiem lipiec ponad+30 stopni Celsjusza (dobrze, że podczas Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w tym roku upały nas nie zaszczyciły ), rozumiem obóz w sierpniu (na którym wielu z nas ostro trenowało przed zbliżającym się sezonem sportowym) ponad +30 stopni Celsjusza ale żeby w prawie ostatnim dniu wakacji było ponad 30 stopni Celsjusza to już chyba jakaś przesada. A tak było: +34 stopnie Celsjusza. Rano to jeszcze można było przeżyć, więc szczęśliwie na Mszy świętej rozpoczynającej festyn rodzinny: ”Pożegnanie wakacji” nikt nie zemdlał, ale popołudniowe gry i zabawy dla dzieciaków to już była prawie masakra. Od samego stania pot lał się ciurkiem, więc wszystkie konkurencje biegowe i turniej w piłkę nożną oraz siatkówkę musiały zostać odwołane. Ze zdrowiem nie ma żartów. Ale i tak się udało przez kilka godzin zabawić tych najmniejszych wraz z ich rodzicami, bo perspektywa przygotowanych przez Urząd Gminy Złotoryja nagród była najlepszą marchewką- nawet w taki upał. Trenerzy MUKS „Gwarek Wilków” wraz z trenerami KKS REN-BUT Złotoryja wspomagani zawodnikami z obu klubów dzielnie spisali się w organizacji rzutów, skoków dodawanych, zabawą z chustą edukacyjną i innych konkurencji, które dało się przeprowadzić bez narażania zdrowia wszystkich obecnych. Niewątpliwą atrakcją było malowanie buziek tych najmniejszych, które to zadanie wzięły na siebie gimnazjalistki. I choć wszystko płynęło pod wpływem palących promieni słońca to i tak imprezę należy uznać za udaną. W trakcie festynu zostały rozdane Karty Rodzin, które wzbudziły zaciekawienie nie tylko tych, do których były adresowane, ale również tych najmłodszych, co za chwileczkę będzie można sprawdzić w materiale zdjęciowym.
Dziękując Stowarzyszeniu Parafiada, które uzyskało dofinansowanie na nasze imprezy z MSiT, Urzędowi Gminy Wiejskiej Złotoryja oraz wszystkim wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji tego bardzo sympatycznego w opinii rodziców i dzieci przedsięwzięcia żegnamy się do następnego roku.

Dodaj komentarz