XI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Św. Krzysztofa

            W dniu 6 września 2015 roku z okazji „Pożegnania Lata” w gościnnym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia Jana Kochanowskiego odbył się XI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Św. Krzysztofa.

W turnieju wzięło udział 66 zawodników, którzy reprezentowali następujące miejscowości: Łuków, Gorzów Wielkopolski, Żuków, Warszawa, Łomża, Węgrów, Siedlce, Siemiatycze, Wyszków, Otwock, Sokołów Podlaski, Skrzeszew, Lublin, Mińsk Mazowiecki, Miedzyrzec Podlaski, Miedzna.

Celem turnieju było: upowszechnienie gry w szachy wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Rozwój zainteresowań dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez udział w wydarzeniach sportowych i uczczenie św. Krzysztofa.

Organizatorem turnieju był Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Fides” Wegrów i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Turniej rozpoczął się Mszą świętą w Bazylice. Następnie  grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy tempie 15 minut dla zawodnika. Turniej sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

Najmłodszymi zawodnikami byli 7 letnia Marcelina Łaszczuk z Warszawy i 8 letni Michał Wolski.

W kategorii do lat 13 wśród dziewcząt zwyciężyła Malwina Szewczyk reprezentantka MUKS Łomżyńska Akademia Szachowa. II miejsce zajęła Maria Zaborowska z MTSZ Mińk Mazowiecki, III miejsce Marianna Majewska z PUKS „Fides” Węgrów. Zwyciężczyni otrzymała puchar. Trzy najlepsze dyplomy i puzzle.

Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Kukawski reprezentujący MUKS Gambit Międzyrzecz Podlaski, II miejsce zajął Piotr Sternik z KSz Polonia Warszawy, III miejsce Michał Słoniewski z Szachowego Uniwersytetu z Warszawy.

W kategorii Open zwyciężył reprezentant Serbii Zoran Jakovljev z Żukowa. II miejsce zajął Janusz Siekański z KSz Stilon Gorzów Wielkopolski, III miejsce zajął zwycięzca ubiegłorocznego turnieju Piotr Piwowarczyk z SSch Szachpol z Łukowa. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy zwycięzca statuetkę św. Krzysztofa.

Organizatorzy dziękują Panu Januszowi Baum za gościnę. Józefowi Flazińskiemu za sędziowanie. Zapraszają na kolejne turnieje z okazji Dnia Nauczyciela i 27 grudnia 2015 roku do Prostyni na Turniej Szachów Rodzinnych.

Dodaj komentarz