XXVIII Halcnowski Dzień Sportu i Rekreacji „JESIEŃ 2015”

20  września  na terenie ogrodu Parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej w Hałcnowie  odbył się   XXVIII Halcnowski Dzień Sportu i Rekreacji „JESIEŃ 2015”.  Na uczestników przybyłych na piknik rodzinny na zakończenie lata   czekało wiele atrakcji.  Przede wszystkim na trzech boiskach sportowych rozegrano  turnieje piłki nożnej w kategoriach: przedszkolaki,  zawodnicy szkoły podstawowej,  gimnazjum oraz  OPEN. Dużym zainteresowaniem cieszył się  mecze  piłki nożnej z udziałem Księży Diecezji Bielsko-Żywieckiej na   Radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Uczestnicy mogli wziąć udział w biegach przełajowych, w grach i zabawach sportowych oraz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy. 
Dla najmłodszych zorganizowano: wioskę malucha,  czary z balonów oraz z baniek mydlanych, tarcze celnościowe, plastikowe klocki  oraz kolorowanki aniołów. W  dziecięcym salonie piękności wolontariusze wykonywali  biżuterię ekologiczną, kolorowe warkoczyki oraz  malowanie twarzy.
Wśród dzieci dużym zainteresowaniem cieszyły się: ścianka wspinaczkowa, którą zabezpieczała Grupa Beskidzka  GOPR,   zajęcia dot. bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcym psem zorganizowane przez  asp. Dariusz Popadyniec wraz z psem Aresem z komendy Miejskiej Policji  w Bielsku-Białej Wydziału Prewencji oraz pokazy karate prowadzone przez zawodników klubu  OYAMA. Natomiast Wojskowa Komenda Uzupełnień, które  zaprezentowała siły zbrojne RP.
Podczas pikniku prowadzone były  również warsztaty: pt. „ANIOŁ DLA CIEBIE” kosmetyczne i o zdrowiu „wiem dlaczego choruje” – badanie tkanki tłuszczowej.
 
We wszystkich  konkurencjach sportowych oraz warsztatach wzięło udział ponad 1300 uczestników. Łącznie wręczono  około 360 medali.
W trakcie imprezy czynny był bufet z zimnymi i gorącymi napojami. Uczestnicy w trakcie pikniku mogli skorzystać ze słodkich bułek, gorącego posiłku,  z waty cukrowej,  popcornu  i smacznych gofrów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska oraz Maltańska Służba Medyczna Oddział Bielsko-Biała.
Szczegółowe wyniki sportowe na  www.psksbeskidy-halcnow.pl
Galeria zdjęć  www.facebook.com/PsksBeskidyHalcnow

FESTYN ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI W WARSZAWIE

 

Dodaj komentarz