Podsumowanie po Spotkaniu Jesiennym 2015

Szanowni Państwo,

Na początku chciałbym jeszcze raz podziękować za przybycie wszystkim, którzy się stawili na Spotkaniu Jesiennym.

W piątek, 6 listopada około godziny 11 ojciec prezes Tomasz Olczak SP otworzył krótką modlitwą Jesienne Spotkanie Parafiadowe 2015. Zebraliśmy się w gronie 13 reprezentantów Partnerów Regionalnych i kilku osób ze Stowarzyszenia, by omówić przebieg tegorocznej edycji programu Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało, a także wręczyć nagrody i podziękowania dla Partnerów.

Na początku krótko omówiliśmy zrealizowane w tym roku programy Stowarzyszenia. Z podsumowania wynikło, że tym roku odbyło się aż 40 Rodzinnych Świąt Sportu oraz 21 Parafiad Regionalnych. W festynach wzięła udział rekordowa liczba uczestników, przeszło 22 500 osób. Parafiady zgromadziły ponad 8300 zawodników.

W Konkursie na Najlepszego Organizatora Parafiady Regionalnej zwyciężył Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Maksymilian” z Płońska dzięki ciężkiej pracy zespołu pod wodzą ks. Zbigniewa Sajewskiego. Gratulujemy!

Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 3 im. Michała Drzymały w Wolsztynie, dzięki zaangażowaniu pań Elżbiety Weiss, Magdaleny Świrszcz i wszystkich ich współpracowników oraz wolontariuszy. Przypomnijmy, że dzięki pracy szanownych pań reprezentacja z Wolsztyna wywalczyła w tym roku tytuł Najwszechstronniejszej Reprezentacji Krajowej na Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy!

Trzecie miejsce zajął organizator Parafiady Regionalnej w Bukownie – czyli Zespół Szkół nr 1 we współpracy z Parafią św. Andrzeja Boboli i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Bukownie. Szczególną wdzięczność kierujemy do obecnych na Spotkaniu pań Agnieszki Karcz, Jolanty Oleś i Beaty Wójcik, które walnie przyczyniły się do tego wspaniałego wyniku. Gratulujemy!

Tak jak w ubiegłych latach, zwycięscy organizatorzy otrzymali nagrody – dofinansowanie do przyjazdu reprezentacji na 28. Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży. Każdy z laureatów konkursu został zaproszony do podzielenia się swoim doświadczeniem z pozostałymi Partnerami. Bardzo dziękujemy za te inspirujące wypowiedzi 🙂

Omówiliśmy funkcjonowanie serwisu REGIO oraz siłę przekazu Karty dla Rodziny. Dziękujemy bardzo za cenne uwagi. Na wyróżnienie zasługuje pomysł, by umożliwić wszystkim Autorom na REGIO informowanie pozostałych o nowym wpisie drogą mailową. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, już wkrótce pojawi się taka opcja wraz z krótką instrukcją obsługi. Druga idea to Bank Pomysłów, gdzie każdy z Państwa będzie mógł dodać swoje pomysły związane z organizacją imprez, by stymulować wymianę doświadczeń 🙂

Ocena tegorocznego systemu rozliczeń  wypadła pozytywnie, mimo pewnych zastrzeżeń i doświadczonych w tym roku problemów i trudności. System ten będzie obowiązywał również w przyszłym roku, o czym więcej w następnym wpisie.

Po krótkiej przerwie i obiedzie omówiliśmy zasady i cele współpracy w przyszłym roku, co również będzie szerzej zrelacjonowane na REGIO w następnym wpisie. W telegraficznym skrócie: W przyszłym roku program Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało to wciąż Parafiady Regionalne i Festyny oraz Biegi, Rajdy i Memoriały. Czasu na planowanie jest bardzo mało: zgłoszenia wstępne zawierające informację, o jaką dotację Partner będzie się ubiegał, należy przesłać najpóźniej do 16 listopada.

Znana uczestnikom Międzynarodowej Parafiady,  z racji pełnionej od lat funkcji szefowej Komisji Kulturalnej, pani Małgorzata Jędruch-Włodarczyk skierowała do Partnerów Regionalnych pytanie, czy byliby zainteresowani włączeniem swoich podopiecznych w wieloetapowy konkurs literacki i spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem 🙂 Więcej szczegółów wkrótce przedstawi na łamach REGIO sama pani Małgosia.

Spotkanie zakończyło się tym miłym akcentem przed godziną 15.

 

1 myśl na temat “Podsumowanie po Spotkaniu Jesiennym 2015

 1. Chcemy podziękować za miłe spotkanie
  w bardzo prostych słowach, a nie – wydumanie.
  Miła atmosfera, rzeczowa rozmowa –
  pomysłów tysiące i otwarta głowa!
  Na ambitne teksty przyjdzie jeszcze czas…
  Może już na wiosnę…
  Gdy spotkamy Was!

  Gośka i Ela z Wolsztyna

Dodaj komentarz