Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca po raz szósty

W piątek 8 kwietnia na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu blisko 1300 osób wzięło udział w zorganizowanym po raz szósty Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Organizator imprezy, Zespół Szkół Zakonu Pijarów uczcił w ten sposób pamięć ojca Józefa oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej w szóstą rocznicę tragicznego lotu.

Coroczny kwietniowy Bieg Jońca jest już stałym wydarzeniem w Poznaniu na osiedlu Sobieskiego, przez które prowadzi ciekawie wytyczona przez organizatorów crossowa trasa biegu. Impreza jest jednym z największych tego rodzaju wydarzeń biegowych w Wielkopolsce. Jest to także największa impreza memoriałowa organizowana dla upamiętnienia założyciela Parafiady. W dwunastu biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 1100 uczniów i lekkoatletów z 54 placówek oświatowych z kilkunastu miejscowości z całej Polski. W biegu głównym uczestniczyło blisko 230 osób z 18 miejscowości. W organizacji wydarzenia pomagała grupa blisko 150 wolontariuszy. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał licencjonowany sędzia główny, a wyniki biegów były rejestrowane elektronicznie. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników żółte koszulki biegowe z charakterystycznym logo biegu, a na mecie na każdego czekał ładny tłoczony medal. Specjalnie na wydarzenie zaprojektowany medal ma kształt pozwalający na łączenie wielu medali w formę plastra miodu, aby wyrazić w ten sposób ideę, że bieganie łączy ludzi. Wyrazem ludzkiej łączności i solidarności była towarzysząca imprezie akcja charytatywna Biegnę dla Marysi. Uczestnicy poprzez zakup cegiełek i symboliczny bieg dla chorej kilkumiesięcznej dziewczynki wsparli kosztowną rehabilitację dziecka.

Na biegu wśród gości honorowych pojawili się między innymi: delegat Arcybiskupa Poznańskiego ks. Jan Lesiński, delegat prezydenta Poznania, delegat Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Radna Miasta Poznania Joanna Frankiewicz, przedstawiciele Zarządu Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki,  przedstawiciel Biura Edukacji Publicznej IPN, delegat Prowincjała Polskiej Zakonu Pijarów o. Marek Kudach SP, o. Tomasz Olczak SP Prezes Stowarzyszenia Parafiada, diecezjalny duszpasterz sportowców ks. Szymon Nowicki.

Na miejscu wydarzenia byli obecni dziennikarze Telewizji WTK, Radia Merkury, Radia Emaus. Relacje z wydarzenia ukazały się na antenach tych stacji, a można je znaleźć pod linkami:

https://soundcloud.com/user834937184/6bieg-jonca-w-radiu-emaus

https://soundcloud.com/user834937184/6bieg-o-jozefa-jonca

 

W Telewizji WTK od 0:19:42

http://wtkplay.pl/video-id-24819-puls_dnia_z_piatku_8_kwiet

 

O wydarzeniu można także przeczytać na portalach:

  •  poznan.pl

http://www.poznan.pl/mim/sport/news/poznanski-bieg-im-o-jozefa-jonca-po-raz-szosty,93240.html

  • pijarzy.pl

http://www.pijarzy.pl/wszystkie_informacje/juz_po_raz_szosty_w_poznaniu_odbyl_sie_bieg_im._o._jozefa_jonca_d8143_pol.html

  • ekai.pl

http://ekai.pl/diecezje/poznanska/x98658/poznan-vi-bieg-im-o-jozefa-jonca/

 

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada oraz dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i z budżetu Miasta Poznania.

 

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP na stałe wpisał się w kalendarz wielkopolskich masowych imprez biegowych. Organizatorzy już zapraszają na siódmą edycję, która odbędzie się za rok.

 

Poznański bieg od 2013 r. ma swoją własną witrynę internetową www.bieg-jonca.pl , która najlepiej prezentuje projekt od początku jego realizacji oraz stanowi miejsce promocji wszystkich Partnerów. Obszerne galerie zdjęć z wydarzenia można obejrzeć na stronie internetowej i na Facebooku

2 myśli na temat „Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca po raz szósty

Dodaj komentarz