VI Rajd Pieszo – Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie”

 

                               16 kwietnia 2016 r.  po raz szósty uczciliśmy pamięć Ojca Józefa Rajdem Pieszo – Rowerowym. Rajd Pieszo – Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie” rozpoczął się uroczystością posadzenia nowego Dębu Katyńskiego, poświęconego Wiktorowi Hugo Sauterowi, komendantowi Policji Państwowej w Wolsztynie. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, na czele z Burmistrzem Wolsztyna, Wojciechem Lisem. Przed wyruszeniem w trasę opowiedzieliśmy zebranym o współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada, o programach:” Katyń…Ocalić od zapomnienia” i „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”. Ze wzruszeniem i wdzięcznością wspominaliśmy Ojca Józefa. Do udziału w Rajdzie zmobilizowała też uczestników 1050 rocznica Chrztu Polski.

                               Szlakiem Dębów Katyńskich wyruszyły dwie grupy. Młodsze dzieci z opiekunami odwiedziły Dęby pod naszą Szkołą, Zespołem Szkół Zawodowych i Szkołą w Karpicku. Piechurzy pokonali trasę około 8 kilometrów. Prawie siedemdziesięcioosobowa grupa rowerzystów, składająca się z naszych uczniów i nauczycieli, a także rodziców, babć, dziadków, wujków i cioć, przejechała blisko czterdzieści kilometrów.  Uczestnicy wyruszyli na trasę w  okazjonalnych  koszulkach. Do rodzinnego udziału w imprezie zachęcało umieszczone na plakatach hasło:

Na rowerze i piechotą, w rajdzie udział weź z ochotą! 

Zabierz babcię, zabierz dziadka, dla nich też to będzie gratka!”.

                                  Trasa rowerowa rozpoczynała się pod Przedszkolem Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo, dalej rowerzyści pojechali do Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Obry, Świętna, Kębłowa, a rozwiązanie Rajdu nastąpiło na Berzynie. Pod każdym Dębem Pamięci uczciliśmy pamięć bohatera zapalając znicz i czytając krótkie wspomnienie. Wszystkim bardzo smakowała, przygotowana przez gościnnych gospodarzy w Świętnie pomidorowa i kiełbaska z ogniska. Zachwycały nas piękne krajobrazy najbliższej okolicy naszego rodzinnego miasteczka.        Spędziliśmy aktywnie, na świeżym powietrzu całą sobotę. Do domu wróciliśmy około godziny 16.  W drodze powrotnej złapał nas ulewny deszcz, ale to pewnie z okazji rocznicy Chrztu Polski.

                                     Nic nie zepsuło wspaniałej atmosfery jaka panowała podczas Rajdu. Za tą wspaniałą atmosferę i za podjęty trud bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom.

 

Dodaj komentarz