VIII Parafiada Regionalna w Bukownie

W dniach 11- 15 maja 2016 roku odbędzie się VIII Parafiada Regionalna w Bukownie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada. Impreza jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Miło nam zakomunikować, iż w bieżącym roku honorowy patronat nad parafiadą objęli: Biskup Diecezji Sosnowieckiej ks. Grzegorz Kaszak, Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego ks. Marek Bigaj, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Andrzeja Boboli ks. Wojciech Tkacz, Posłanka na Sejm RP pani Lidia Gądek, Burmistrz Miasta Bukowno pan Mirosław Gajdziszewski orazPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu pani Agata Knapik.

Patronat medialny: Niedziela Sosnowiecka, Echo Klucz, Głos Bukowna.

 

11maja o godzinie 1800odbędzie się Msza Święta  w Kościele  Parafialnym pod wezwaniem Św. Andrzeja Boboli, na której nastąpi uroczyste zapalenie znicza parafiadowego.

12 maja w Zespole Szkół nr 1 w Bukownie odbędą się zawody sportowe: bieg na 60 metrów, skok w dal, piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, turniej darta, pływanie oraz konkursy wiedzowe: konkurs wiedzy biblijnej, konkurs historyczny „Wielcy Polacy”, łamigłówek logicznych „Rusz głowa” i otwarty konkurs plastyczny.

Po południu odbędzie się Turniej Rodzinny dla najmłodszych uczestników Parafiady i ich rodziców.

Na 13 maja zaplanowane  są konkursy wokalne: „Sacro Song” i „Muzyka moim życiem”. Po południu odbędzie się NordicWalking dla seniorów.

W czwartym dniu Parafiady Regionalnej odbędzie się III Charytatywny Maraton Fitness dla uczniów i ich rodziców oraz seniorów.

Parafiada Regionalna zakończy się w dniu 15 maja Mszą Świętą z udziałem uczestników parafiady i wolontariuszy. Nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie pucharu dla najlepszej reprezentacji oraz zgaszenie znicza parafiadowego.

Cieszymy się, że w bieżącym roku możemy dotrzeć do jeszcze większego grona odbiorców i stworzyćosobom starszym okazję do aktywności fizycznej i intelektualnej,dać szansę dla zaprezentowania ich umiejętności, upodobań, zainteresowań oraz możliwość spędzenia wolnego czasu w grupie. Cieszymy się, że możemy łączyć pokolenia.

Dodaj komentarz