Parafiada Regionalna Ostrowiec Świętokrzyski 2016

W dniach 20-22 maja 2016 roku Parafialny Odział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała przy współpracy
ze Stowarzyszeniem Parafiada im. św Józefa Kalasancjusza zorganizował po raz kolejny
„Parafiadę Regionalną Ostrowiec Świętokrzyski 2016”.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu finansowym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Całemu przedsięwzięciu przyświecała parafiadowa idea „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało”. Jak co roku to rodzinne święto sportu oparte zostało na filarach parafiadowej triady tj. STADION, TEATR, ŚWIĄTYNIA.

Zmagania sportowe rozpoczęły się w piątkowe przedpołudnie. Przy promieniach słonecznych na boisku szkolnym  rozegrany został turniej gier i zabaw.  Piękna pogoda sprawiła że ostrowieckie szkoły bardzo licznie odpowiedziały na nasze zaproszenie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zaproponowanym im konkurencjach sportowych takich jak: bieg na 50 metrów, rzut do celu, sztafeta – slalom z przeszkodami, rzut w dal. Najmłodszym uczestnikom najwięcej radości sprawiła zabawa z chustą klanza.

W  ramach propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz postaw prozdrowotnych w piątek odbyły się również ćwiczenia ogólnousprawniające dla osób 50 +.  Zajęcia te przeprowadziła wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, dzięki czemu uczestnicy mogli liczyć na fachowe poradnictwo. Każda z osób dostała zestaw ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu dopasowany do swoich schorzeń.

Piątkowe zmagania zakończył turniej szachowy. Sympatycy rozgrywek sportowych przystąpili do zawodów w dwóch kategoriach: do lat 8, oraz do lat 14.  Zmaganiom  tym towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i medale a laureaci pierwszych trzech miejsc również puchary.

W sobotę rozegrany został finał „Parafiadowej Ligi Mistrzów” – w meczu piłki nożnej starły się dwie drużyny: akademia piłkarska KADET oraz akademia piłkarska FOOTBALLMANIA.  Był to bardzo ciekawy i emocjonujący mecz który wyłonił mistrza – drużynę Kadet. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a zwycięska drużyna Puchar dla najlepszej drużyny „Parafiadowej Ligi Mistrzów”.

Na podsumowanie rozgrywek  w niedzielne popołudnie w Muszli Koncertowej w Parku Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyski  odbył się festyn rodzinny.  Poprzedzony on był wspólną mszą świętą w Kolegiacie Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas festynu czekały na dzieci liczne atrakcje: basen z kulkami, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, budka gdzie każdy mógł sobie zrobić śmieszne zdjęcie oraz stoisko z gastronomią. Dużym zainteresowaniem cieszył się paintbal – gdzie rozegrano rodzinną konkurencję. Drużyny składające się z dwóch osób dziecko i opiekun/rodzic mogły sprawdzić swoją umiejętność strzelania do celu. Najmłodsi chętnie uczestniczyli również w konkursie plastycznym na plakat „Zdrowo jem – zdrowo żyję ” Licznym atrakcjom towarzyszyły występy na scenie: pokaz tańca współczesnego, towarzyskiego, występy wokalne, a także prezentacja teatru tańca, który wywarł na widowni największe wrażenie. Duże zainteresowanie wzbudził ekologiczny pokaz mody gdzie najmłodsi zaprezentowali stroje wykonane z odpadów. Największymi brawami nagrodzony został strój państwa młodych z foliowych torebek oraz worków na śmieci. Podczas festynu uczestnicy mieli okazje zapoznać się z produktami z gospodarstwa wytwarzającego zdrową ekologiczną żywność.  Festyn zakończył się występem zespołu „BETHEL” . Energia i pozytywne nastawienie udzieliło się również publiczności zgromadzonej w amfiteatrze, który na zakończenie rozbrzmiał słowami piosenki „Jedna miłość”

 

 DSCN5195DSCN5165DSCN5207DSCN5247DSCN5316DSCN5322DSCN5380IMG_6615DSCN5398IMG_6640IMG_6677IMG_6686IMG_6567IMG_6590DSCN5271DSCN5244

Dodaj komentarz