Plenerowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta

21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta.
Organizatorem tej imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie przy udziale Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie. Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasz turniej prócz promowania współzawodnictwa i łączenia pokoleń pasjonatów gry w szachy, bo zarówno dzieci, jak i osoby starsze, ma na celu aktywizację mieszkańców do wyjścia z domu i rekreacji na świeżym powietrzu, do zażywania ruchu.
Tuż po godz. 10.00 po oficjalnym otwarciu Turnieju przy stolikach do gry indywidualnej, zasiedli zawodnicy, którzy wcześniej zostali zarejestrowani w specjalnym systemie oraz dobrani w pary. Wszystko odbywało się ciszy i skupieniu w sali wystaw MOK Bukowno.
Konkurs ogłoszony był bez względu na wiek i umiejętności graczy, rozgrywany tzw.systemem szwajcarskim w dwóch kategoriach wiekowych tj.: Kat.I – do lat 17 i kat.II- od lat 18
Natomiast do dyspozycji gości towarzyszących, tj. rodzin i znajomych zawodników przygotowano mega-szachownicę do gry na świeżym powietrzu oraz biało-czarne warsztaty plastyczne pod hasłem „gołąbek pokoju”.
Po zakończeniu rozgrywek sędzia turnieju (instruktor szachowy arcymistrz z olkuskiej Akademii Karpowa) podliczył i podsumował wyniki. Następnie wszystkim zawodnikom pogratulowała dyrektor MOK Aneta Nielaba wręczając puchary zwycięzcom i pamiątkowe dyplomy za udział.
Cały przebieg imprezy fotografował przedstawiciel lokalnej prasy” Głosu Bukowna”.

 

Dodaj komentarz