XXIX Halcnowskie Dni Sportu i Rekreacji „WIOSNA 2016” – podsumowanie

29 maja na terenie ogrodu Parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej w Hałcnowie  odbył  się  piknik rodzinny w ramach   XXIX Halcnowskich Dni Sportu i Rekreacji „WIOSNA 2016”. Na uczestników  przybyłych na piknik czekało wiele atrakcji.  Przede wszystkim finały w turniejach piłki nożnej dla zawodników szkoły podstawowej oraz  turniej w kat. gimnazjum oraz OPEN. Dużym zainteresowaniem cieszył się  mecz  piłki nożnej Księża Diecezji Bielsko-Żywieckiej na   Radnych Rady Miejskiej w Bielsku-Białej oraz  przedszkolaków. Dzieci i rodzice wzięli udział w biegach oraz grach i zabawach sportowych.  Dla najmłodszych zorganizowano:  czary z balonów, z baniek mydlanych oraz malowanie twarzy.

Ponadto przeprowadzono konkursy: plastyczny „Św. Jan Paweł II i jego pasje”,  historyczny „KATYŃ … ocalić od zapomnienia” oraz wiedzy  „O historii Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie” przed uroczystościami nadania kościołowi tytułu  Bazyliki mniejszej.

Przeprowadzono warsztaty  pieczenia i dekorowania piernikowych serc, do których dołączane  było  zdjęcie Karola Wojtyły z wycieczek górskich i kajakowych z cytatami.

We wszystkich  konkurencjach wzięło udział ponad 1500 uczestników. Łącznie wręczono  około 427   medali.

Uczestnicy w trakcie pikniku mogli skorzystać z zimnych i gorących napoi, słodkich bułek, gofrów, frytek,  z waty cukrowej oraz  popcornu.

Szczegółowe wyniki sportowe na  www.psksbeskidy-halcnow.pl

Galeria zdjęć  www.facebook.com/PsksBeskidyHalcnow

 

Dodaj komentarz