FESTYN RODZINNY I IV REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO

Dnia 12 czerwca 2016 r. w Obornikach odbył się Rodzinny Festyn,który rozpoczął trzydniowe święto wiary, kultury i sportu w naszym mieście. Dzieci i ich rodzice mogli skorzystać z różnych atrakcji i wziąć udział w zawodach sportowych oraz konkurencjach sprawnościowych. Odbył się Mecz Piłki Nożnej Księża kontra Policjanci. Najmłodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni i zabaw z klaunem, mogły pomalować twarz. W międzyczasie serwowano ciepłe posiłki z grilla i częstowano pyszną grochówką.Dzięki dopisującej pogodzie wszyscy bawili się wyśmienicie.

IV REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO odbyła się w dniach 13 i 14 czerwca 2016 roku w Obornikach, na terenie kompleksu boisk Obornickiego Centrum Sportu, pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji i w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach.

Patronat nad Parafiadą objęli:
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański
Dziekan Dekanatu Obornickiego – Ksiądz Kanonik Józef Kamzol
Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki – Pan Tomasz Szrama
Starosta Powiatu Obornickiego – Pan Adam Olejnik

Udział w niej wzięły pierwszego dnia reprezentacje 10 parafii; 300 dzieci ze szkół podstawowych i Szkoły Specjalnej, drugiego dnia z 8 parafii – 200 gimnazjalistów. Każdego dnia rozpoczynaliśmy w kościele pw. św. Józefa Mszą św. o g. 8.15, po niej nastąpił uroczysty przemarsz na miejsce realizacji zadania. Dzieci i młodzież rywalizowały w różnych dyscyplinach sportowych oraz uczestniczyły w konkursach: piosenki („Piosenka moim życiem” z repertuaru Maryli Rodowicz i Sacrosongu ), plastycznym i wiedzy o św. Janie Pawle II – Patronie miasta Oborniki oraz wiedzy o parafiach obornickich, a także w grze miejskiej.Pierwszego dnia rywalizację wygrali gospodarze – parafia św.Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach, drugiego parafia Wszystkich Świętych z Chludowa. Zwyciężcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i zangażowanym w IV Parafiadę bardzo dziękujemy.

Dodaj komentarz