Parafiada Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 11-12.06.2016  r. na obiektach sportowych PKS Jadwiga odbyła się XV Parafiada Archidiecezji Krakowskiej pod honorowym patronatem JE. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

W sobotę o godz. 9.00 uroczystą mszę świętą odprawili ks. Prałat Jan Dziasek oraz ks. Grzegorz Kurzec.

O godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie  Parafiady Archidiecezji Krakowskiej. Po oficjalnych uroczystościach dziewczynki z sekcji gimnastycznej Jagódki oraz grupa baletowa wystąpiły ze swoimi nowymi układami taneczno gimnastycznymi.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, ringo i szachach.

Obok wszystkich obiektów sportowych odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych,  (duzi też chętnie brali w nich udział). Wiele radości sprawiły wielkie bańki mydlane oraz malowanie twarzy – nieustanna kolejka.

Jednocześnie w salach na plebanii odbywały się warsztaty plastyczne.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się słodkim co nieco. I tym razem daliśmy radę  i trudny dzień zmagań zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród oraz dyplomów.

Wieczorem o godz. 19.30 na sali teatralnej odbył się koncert Lidii Jazgar z Zespołem Galicja w ramach festynu parafialnego Uśmiech Świętej Jadwigi. Na koncercie bawili się świetnie zarówno juniorzy jak i seniorzy (seniorki!) Było wesoło, sympatycznie i bezpiecznie. Nad całością imprezy czuwała dzielnie Pani Pielęgniarka, na szczęście obyło się bez poważnych interwencji. W Parafiadzie Archidiecezji Krakowskiej udział brała zarówno młodzież, malutkie dzieciaczki jak i radośni rodzice, dziadkowie i babcie.

Nowością podczas tegorocznej Parafiady była „SZTAFETA RODZIN DROGA DO ŚWIĘTOŚCI” Podczas rodzinnych zmagań każde pokolenie mało swoje zadanie, połączenie ich  stanowiło rodzinne dzieło. Na koniec każda z rodzin mogła wybrać sobie nagrodę ufundowaną przez Księdza Proboszcza Marka Hajdyłę.

Dodaj komentarz