Parafialny wyścig rowerowy w Bukownie

003 005 006 015 016 019 DSC_2245 DSC_2251 DSC_2247 DSC_2252

                   III PARAFIALNY WYŚCIG ROWEROWY

17 czerwca 2016 roku odbył się III Parafialny Wyścig Rowerowy im. Ojca Józefa Jońca w ramach VIII Parafiady Regionalnej w Bukownie .

O godz. 9.30 trzydziestu rowerzystów wyruszyło sprzed kościoła p.w. Św. Andrzeja Boboli ulicami Bukowna na trasę wyścigu. Tego dnia sprzyjało wszystko: pogoda, humory, frekwencja. Po dotarciu na linię startu uczestniczy rozpoczęli wyścig na dwóch kółkach o cenne nagrody.  Chłopcy „ścigali się” na 9 kilometrowej trasie, dziewczynki miały do pokonania 2 kilometry.

Zacięta rywalizacja po leśnych terenach okolic Bukowna trwała do samej mety. Uczestnicy musieli powalczyć między sobą, ze swoimi słabościami, ale i z bocznym wiatrem.

Zwycięzcy  wyścigu otrzymali rowery (jeden w kategorii dziewcząt i jeden w kategorii chłopców), ufundowane przez proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej  p.w. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie ks. Wojciecha Tkacza. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Po rywalizacji sportowej przyszedł czas na odpoczynek i poczęstunek. Ksiądz proboszcz zaprosił uczestników i organizatorów wyścigu na  grilla. Tradycyjnie odbyła się również loteria fantowa.

Organizatorki składają podziękowania wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji wyścigu, ks. Proboszcza za ufundowanie nagród oraz Straży Pożarnej Bukowno Stare za sprawowanie opieki medycznej podczas wyścigu.

 

                                                    Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik

Dodaj komentarz