Powitanie Wakacji – Plus na Start w Krakowie

IMG_6398

10 czerwca w Parku przy Liceum Pijarów w Krakowie władze przejęły Dzieci, które wraz z Wolontariuszami oraz swoimi rodzinami świętowały Powitanie wakacji.

Uczestnicy festynu zostali podzieleni na zespoły, na czele których stanęli animatorzy. Imprezę rozpoczęła radosna modlitwa z o. Przemysławem Suchym. Każdy mógł również pomalować sobie buźkę, a także wziąć udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną. Następnie dzieci oglądnęły krótkie przedstawienie, podczas którego przeniosły się do odległych czasów opisanych w powieści „W 80 dni dookoła świata”. Po spektaklu w wykonaniu utalentowanych licealistów uczestnicy mieli przystąpić do wykonania zadań przygotowanych w ramach 10 stacji. Na każdej stacji zespoły po prawidłowym wykonaniu polecenia dostawały jeden przedmiot – rekwizyt niezbędny do zabrania na wakacje.

Dzieci rozwiązywały zagadki, przygotowywały plakat, pokonywały tory przeszkód, ale przede wszystkim we wspaniałych nastrojach bawiły się i cieszyły z nadchodzących wakacji. I nawet nagła ulewa nie popsuła nikomu nastrojów. Bo przecież pizzę można zjeść „pod dachem”, a medale przyjemnie odbiera się na licealnej scenie.

Festyn był wspaniałym wydarzeniem, nie tylko ze względu na liczne uczestnictwo najmłodszych, ale także dzięki nieocenionej pracy wolontariuszy Fundacji, którzy opracowali i przeprowadzili zabawę dla dzieci.

Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku zorganizowanie kolejnego festynu będzie wielką przyjemnością dla gości, jak i dla gospodarzy imprezy.

Festyn był organizowany przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego w ramach ogólnopolskiego programu „Ruch Rzeźbi Umysł, Serce i Ciało 2016”, koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

IMG_6400 IMG_6422 IMG_6424 IMG_6432 IMG_6436 IMG_6437 IMG_6439 IMG_6453 zdjęcie główne

Dodaj komentarz