RELACJA Z FESTYNU Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DOMANOWIE

Niedzielnego i bardzo słonecznego popołudnia, dnia 19 czerwca 2016 r. w Domanowie, odbył się festyn sportowo – rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka, organizowany przez parafię św. Doroty Męczennicy w Domanowie w ramach projektu: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało 2016”. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, ogólnopolskim organizatorem było Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie.

Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zbawiciela w Domanowie o godzinie 12.00. Po liturgii mszalnej młodzież z Publicznego Gimnazjum w Glinniku przedstawiła inscenizację z okazji jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Następnie ulicami Domanowa festynowicze przeszli na teren szkoły podstawowej, gdzie w sposób uroczysty przywitano zebranych gości. Około godziny 14.00 wszyscy uczestnicy festynu udali się na wspólne grillowanie. W między czasie rozpoczęto konkurencje sportowe (piłka siatkowa oraz tenis stołowy – w czterech kat. wiekowych). Do udziału w rozgrywkach w tenisa stołowego zgłaszały się małe dzieci, ale także osoby w wieku 50+.

Chętne dzieci miały możliwość zademonstrowania swojego talentu wokalnego na scenie w dowolnie wybranym przez siebie utworze. Dziewczęta wykonywały własnoręcznie biżuterię dla mam oraz ozdoby z papieru. Najmłodsze dzieci pod okiem animatorów spędzały beztroski czas   w ,, Kąciku zabaw „

W trakcie festynu wszyscy, bez względu na wiek czy płeć, mogli uczestniczyć w grach i zabawach oraz  niekonwencjonalnych konkurencjach sportowo- rekreacyjnych.

Część sportową festynu zakończyły pokazy tańca w wykonaniu dziewcząt z gimnazjum oraz przedstawienie teatralne grupy,, Popisek ”, jak również skacz pt ,, Jak to się stało, że mama tatę poznała”. Podsumowania całodziennych zmagań sportowych dokonał ks. proboszcz Walenty Wojtkowski wraz z dyrekcją szkoły, nagradzając, dekorując oraz wyróżniając uczestników festynu. Nie zapomniano także o dobroczyńcach, sponsorach i  wolontariuszach, o ludziach przychylnych organizatorom, bez których impreza nie miała by bytu. Ich również wyróżniono, wręczając podziękowania. Całodzienne zmagania sportowo-rekreacyjne zakończyły się wspólną modlitwą – nabożeństwem czerwcowym.

Ostatnim punktem festynu było ognisko, podczas którego festynowicze piekąc kiełbaski dzielili się swoimi wrażeniami.

Uczestnicy festynu mogli korzystać z całodziennych, dodatkowych atrakcji, takich jak: kącik malucha wesołe miasteczko (bandżi, basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia), studio makijażu dla dzieci (malowanie twarzy), wata cukrowa, lody oraz kiełbaski z grilla i bigos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz