Zaproszenie do zgłaszania kandydatów do Rady Dzieci i Młodzieży RP przy MEN

MEN zaprasza. Partnerzy: uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

(PAP) Formularz zgłoszeniowy kandydata do Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej został opublikowany w środę, 1 czerwca 2016 r. na stronie internetowej resortu. Utworzenie tego ciała szefowa MEN Anna Zalewska zapowiedziała podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zgłosznia należy przesyłać do 30 czerwca.

Do kandydowania do rady zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Wypełnione formularze należy przesyłać do 30 czerwca na adres pocztowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Formularze znajdziecie Państwo pod tym wpisem na stronie MEN.

W formularzu chętni do udziału w radzie muszą podać swoje dane oraz uzasadnić, dlaczego to właśnie oni powinni zostać jej członkami. Do formularza zgłoszeniowego kandydat musi dołączyć CV. W przypadku kandydatów niepełnoletnich wymagana jest także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

Spośród kandydatów, którzy prześlą wypełnione formularze zgłoszeniowe, minister edukacji wyłoni 16 członków rady (po jednym z każdego województwa) i ich 16 zastępców.

„Chcemy z was, młodzieży, uczynić partnera do różnego rodzaju projektów, ustaw” – powiedziała minister edukacji w środę podczas XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Poinformowała, że decyzją premier Beaty Szydło powołana zostanie Rada ds. Dzieci i Młodzieży. „My potrzebujemy was, a wy potrzebujecie nas” – podkreśliła.

Na konferencji prasowej po zakończeniu obrad Zalewska powiedziała, że chciałaby, aby Rada ds. Dzieci i Młodzieży zaczęła funkcjonować jak najszybciej. Marszałkowie Sejmu Dzieci i Młodzieży podziękowali za tę inicjatywę.

„Młodzież bardzo długo o radę walczy. To bardzo dobrze, że taki organ konsultacyjno-doradczy powstanie” – powiedział jeden z nich, Kacper Szymczak.

Do zadań rady będzie należało wyrażanie opinii i przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży, w zakresie spraw objętych działem oświata i wychowanie. Kadencja rady będzie trwała jeden rok.
Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Dodaj komentarz