POŻEGNANIE WAKACJI 2016- RELACJA Z FESTYNU W DOMANOWIE

Dnia 20 września  w Domanowie, odbył się festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Pożegnania Wakacji 2016.  Zorganizowany w ramach programu ,, Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało ”. Organizatorem regionalnym była parafia p.w. św. Doroty D.M. w Domanowie (diecezja drohiczyńska).

Imprezę zainaugurowała Msza Święta w sanktuarium o godz. 9.00, w trakcie której zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne . Po liturgii mszalnej przedszkolaki oraz dzieci ze szkół podstawowych w Mniu, Świrydach i Domanowie oraz rodzice i wychowawcy udali się na teren Szkoły Podstawowej w Domanowie, aby oddać się wspaniałej zabawie w prawdziwie radosnej i sportowej atmosferze.

Z uwagi na niezbyt sprzyjające warunki atmosferyczne panujące tego dnia, wszyscy zgromadziliśmy się na hali gimnastycznej. Ku uciesze dzieci w wieku przedszkolnym, jak się później okazało nie tylko,  na festynowiczów czekała kolorowa niespodzianka- dmuchany plac zabaw. Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu programu wspólnej zabawy, przystąpiono do rozgrywek w ,, dwa ognie ” . Tu mierzyli się zesobą dziewczęta wspierane przez panie oraz chłopcy, im natomiast pomagali panowie.

Następnie przeprowadzome zostały liczne konkursy, tory przeszkód a także gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, tj. skoki w workach, kręcenie kołem hula-hop, biegi wahadłowe między przeszkodami, skoki na piłce z uszami, toczenie przenoszenie na czas piłek, przeciąganie liny. Amatorzy sportów drużynowych mogli wziąć udział w rozgrywkach w  piłkę siatkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy z chustą animacyjną.

Dmuchane palce zabaw, trampolina, basen z piłeczkami, wata cukrowa to dodatkowe atrakcje, jakie czekały na uczestników festynu w tym wyjątkowym dniu.

Festyn zakończył się wspólnym, ciepłym posiłkiem, po którym na wszystkich łasuchów czekał słodki deser przygotowany przez parafialny zespół Caritas.

RESTYN ZOSTAŁ DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORU I TURYSTYKI W WARSZAWIE