IV Event Aktywna Mama za nami

W dniu 23.04.2017 r. w bialskiej Filii AWF odbył się już po raz czwarty Event Aktywna Mama – wydarzenie szczególnie skierowane do kobiet w ciąży, przyszłych i aktualnych mam, rodzin z dziećmi, a także wszystkich zainteresowanych tematyką macierzyństwa, aktywności ruchowej, profilaktyki zdrowotnej i rodziny. Otwarcia eventu dokonał Prorektor ds. Filii AWF prof. dr hab. Jerzy Sadowski. W trakcie uroczystości otwarcia głos zabrał Dziekan WWFiS dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk i Dziekan WTiZ dr hab. prof. AWF Wojciech Piasecki. Ważnym momentem otwarcia było przedstawienie współorganizatorów eventu, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnopolskiego organizatora projektu – Stowarzyszenia Parafiada. Wspomniano także o dofinansowaniu imprezy ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Te informacje znalazły się również na plakatach promujących wydarzenie, które zostały umieszone na portalach społecznosciowych i w lokalnych mass mediach. W wydarzeniu wzięło udział 2200 osób.
Jak podkreślają organizatorzy, całości imprezy przyświecała nowoczesna idea łączenia ciekawych spotkań, inspirujących warsztatów, rozmów, aktywności fizycznej oraz edukacji dla całej Rodziny. W programie wydarzenia, które odbywało się w niedzielne popołudnie od godz. 14.00 do 18.00 nie zabrakło ciekawych pokazów i wykładów. Swoje prelekcje na temat ciąży czy opieki nad noworodkami przedstawi m.in. Riad Haidar, ordynator oddziału neonatologicznego oraz Andrzej Kisiel ordynator oddziału ginekologicznego bialskiego szpitala. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji muzycznych, bo na scenie zaprezentował się zespół wokalny Chwilka oraz Janusz Maleńczuk. Odbyły się także bezpłatne zamknięte warsztaty z wyjątkowymi gośćmi: Małgorzatą Bajko, Konradem Dąbkowskim czy Małgorzatą Jackowską. Organizatorzy starali się pokazać jak być aktywną, świadomą i szczęśliwą mamą. Podpowiadali, sugerowali, wskazywali kilka sposobów, które zostały zaprezentowane podczas spotkania w Białej Podlaskiej. Czwarta edycja Aktywnej Mamy – to wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic (kobiet, mężczyzn, młodzieży, matek z dziećmi, całych rodzin, studentów czy uczniów). Każdy z przybyłych mógł znaleźć wśród propozycji organizatorów coś dla siebie. Szczególne miejsce podczas eventu odegrały atrakcje dla najmłodszych (zabawy i gry, badania profilaktyczne, kąciki malucha). Organizatorzy przekonywali, osoby przybyłe na event, że zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i rozwijanie zainteresowań to wszystko jest możliwe i jest w zasięgu ręki, dlatego warto skorzystać z tegorocznych propozycji. Hala widowiskowo-sportowa bialskiej Filii AWF najliczniej wypełniona była podczas wykładów dotyczących macierzyństwa, zdrowia mam i dzieci oraz w trakcie zajęć ruchowych, kursu udzielania pomocy przedmedycznej, warsztatów mody i wizażu czy wykładów dietetyków.
Na koniec imprezy organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy wnieśli jakikolwiek wkład w organizacje przedsięwzięcia i zaprosili uczestników na V edycje Aktywnej Mamy za rok.

Dodaj komentarz