Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca po raz siódmy

W piątek 7 kwietnia na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu blisko 1300 osób wzięło udział w zorganizowanym po raz siódmy Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca SP. Organizatorzy imprezy, Zespół Szkół Zakonu Pijarów i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada uczcili w ten sposób pamięć ojca Józefa oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej w siódmą rocznicę tragicznego lotu.

Coroczny kwietniowy Bieg Jońca jest już stałym wydarzeniem w Poznaniu na osiedlu Sobieskiego, przez które prowadzi ciekawie wytyczona przez organizatorów crossowa trasa biegu. Impreza jest jednym z największych tego rodzaju wydarzeń biegowych w Wielkopolsce. Jest to także największa impreza memoriałowa organizowana dla upamiętnienia założyciela Parafiady. W dwunastu biegach dla dzieci i młodzieży wystartowało ponad 1100 uczniów i lekkoatletów z ok. 70 placówek oświatowych z kilkunastu miejscowości z całej Polski. W biegu głównym uczestniczyło ponad 220 osób. Nowością 7. edycji była sztafeta rodzinna na dystansie 3 x 500 m, w której wystartowało 16 drużyn utworzonych przez rodziców z dziećmi. W organizacji wydarzenia pomagała grupa blisko 150 wolontariuszy. Nad przebiegiem rywalizacji czuwał licencjonowany sędzia główny, a wyniki biegów były rejestrowane elektronicznie. Organizator przygotował dla wszystkich uczestników żółte koszulki biegowe z charakterystycznym logo biegu, a na mecie na każdego czekał ładny tłoczony medal. Specjalnie na wydarzenie zaprojektowany medal ma kształt pozwalający na łączenie wielu medali w łańcuchy i inne formy, aby wyrazić w ten sposób ideę, że bieganie łączy ludzi. Wyrazem ludzkiej łączności i solidarności była towarzysząca imprezie akcja charytatywna Biegnę dla Marysi. Uczestnicy poprzez zakup cegiełek i symboliczny bieg dla chorej półtorarocznej dziewczynki wsparli kosztowną rehabilitację dziecka.

Na biegu wśród gości honorowych pojawili się między innymi: delegat Arcybiskupa Poznańskiego ks. Jan Lesiński, delegat prezydenta Poznania, przedstawiciele Zarządu Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki,  przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, delegat Prowincjała Polskiej Zakonu Pijarów, o. Tomasz Olczak SP Prezes Stowarzyszenia Parafiada.

Na miejscu wydarzenia byli obecni dziennikarze  Radia Merkury, Radia Emaus. Relacje z wydarzenia ukazały się na antenach tych stacji oraz na portalach wszystkich patronów medialnych.

Relacje, a wcześniej także zapowiedzi znajdują się pod linkami:

https://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/bieg-im-ojca-jozefa-jonca-na-piatkowie.html

http://naszglospoznanski.pl/bieg-o-jonca-po-raz-siodmy-zdjecia/

http://epoznan.pl/sport-news-75437-Piatkowo_ponad_1000_osob_wzielo_udzial_w_biegu_im._o._Jonca

http://www.poznan.pl/mim/events/7-poznanski-bieg-im-o-jozefa-jonca-sp,92649.html

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Patronaty/7-Bieg-o-Jonca-juz-niedlugo

https://poznan.ipn.gov.pl/pl7/aktualnosci/39218,7-Poznanski-Bieg-im-o-Jozefa-Jonca-SP.html

http://www.echopiatkowa.pl/resources/Echo2017_5.pdf 

 

Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada oraz dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także z budżetu Miasta Poznania.

Poznański Bieg im. o. Józefa Jońca SP na stałe wpisał się w kalendarz wielkopolskich masowych imprez biegowych. Organizatorzy już zapraszają na ósmą edycję, która odbędzie się za rok.

Poznański bieg od 2013 r. ma swoją własną witrynę internetową www.bieg-jonca.pl , która najlepiej prezentuje projekt od początku jego realizacji oraz stanowi miejsce promocji wszystkich Partnerów.

Zamieszczamy małą relację fotograficzną. Mnóstwo zdjęć z 7. edycji biegu znajdziecie na naszej stronie internetowej http://www.bieg-jonca.pl/galeria-2017/  Zapraszamy do oglądania 🙂

Zachęcamy też do obejrzenia relacji video z siódmej edycji biegu

 

 

 

Dodaj komentarz