Relacja z Turnieju Piłki Nożnej w Domanowie – ,,Ojcze Józefie, pamiętamy i dziękujemy”

Od siedmiu lat w rocznicę katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 M pod Smoleńskiem, na hali Szkoły Podstawowej w Domanowie spotykają się sympatycy piłki nożnej, aby oddać cześć pamięci śp. Ojca Józefa Jońca. Drużyny mieszane rywalizując o główne trofeum w Turnieju Piłki Nożnej ,,Ojcze Józefie, pamiętamy i dziękujemy”, upamiętniają założyciela Stowarzyszenia Parafiada –ŚP. Ojca Józefa Jońca-, który zginął tragicznie 10 kwietnia 2010 r. wraz z delegacją rządową oraz parą prezydencką na czele. Jest to wydarzenie wpisane w domanowski, parafiadowy kalendarz sportowy. Wydarzenie inaugurujące cykl imprez proaktywnych jakie odbywają się w Domanowie. Turniej, jak zwykle w swej wieloletniej tradycji, skierowany był do miłośników futbolu, osób które z wielkim zapałem reprezentują swoją lokalną społeczność. W tym roku z zaproszenia skorzystały: SP DOMANOWO, SP HOLONKI, SF ŚWIRTDY, SP MIEŃ, SP CHIJEWO.
Rozgrywki rozpoczęto od uroczystego wprowadzenia oraz powitania zawodników i ich opiekunów przez Wójta Gminy Brańsk, Pana Andrzeja Jankowskiego oraz proboszcza parafii Domanowo ks. kan. Walentego Wojtkowskiego, organizatora regionalnego imprezy koordynowanej przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zarówno zawodnicy, trenerzy jak i cała społeczność szkolna uczciła pamięć 96 ofiar katastrofy smoleńskiej minutą ciszy oraz modlitwą za dusze zmarłych. Następnie przystąpiono do losowania, po którym rozpoczęto zmagania sportowe systemem ,,każdy z każdym” . W wyniku zaciętej rywalizacji i wielu niesamowitych emocji zwycięstwo zapewniła sobie drużyna z Holonek. Drugie miejsce wywalczył zespół z Mnia, na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Domanowa. Na dalszych miejscach uplasowały się zespoły ze Świryd oraz Chojewa. Podczas podsumowania całodziennych zmagań sportowych, wszystkie zespoły zostały wyróżnione gromkimi brawami za dzielną rywalizację na domanowskim parkiecie. Otrzymały także nagrody rzeczowe oraz dyplomy a najlepsze składy nagrodzono pucharami oraz medalami.
Największą skutecznością popisał się KRÓL STRZELCÓW – Damian Krasowski ( SP Holonki ). NAJLEPSZYM GOLKAPPEREM zawodów został Jakub Fronc (SP Mień ).
Turniej przyniósł wiele emocji i wspaniałych bramek. Wszystkie mecze były zacięte, toczone w szybkim tempie. W przerwie turnieju wszyscy sportowcy spotkali się na wspólnym posiłku, gdzie mogli wymienić się swoimi spostrzeżeniami. Tradycyjnie organizatorzy przewidzieli słodką niespodziankę, zarówno dla zawodników jak i kibiców. Cukrowa wata miała załagodzić gorycz porażki i ucieszyć wszystkich łakomczuchów.

Dodaj komentarz