VII Rajd Rowerowy „Pamiętamy o Ojcu Józefie”

W niedzielę 23 kwietnia, już po raz siódmy wyruszył z Wolsztyna Rajd Rowerowy „Pamietamy o Ojcu Józefie”. Nasza impreza organizowana jest w ramach Imprez Regionalnych 2017 we współpracy  ze Stowarzyszeniem Parafiada, a dofinansowywana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Już po raz drugi w Rajdzie udział wzięły całe rodziny. Na rowery wsiedli rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo i nauczyciele. Pogoda nas nie rozpieszczała, wiał silny wiatr, padał deszcz, grad, ale również pięknie świeciło słońce. Pod przewodnictwem dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Wolsztynie, pana Janusza Mrozkowiaka, w trasę wyruszyło ponad 60 osób. W tym samym czasie kilkuosobowa grupa wyjechała ze Świętna. Spotkaliśmy się wszyscy w Tuchorzy (po raz pierwszy poza gminą Wolsztyn) gdzie na zaproszenie pani dyrektor Małgorzaty Sobel, wzięliśmy udział w uroczystości sadzenia Dębu Pamięci dla uczczenia policjanta z Siedlca Ludwika Walkowiaka.  Na uroczystość przybyli również wójt gminy Siedlec, pan Jacek Kolesiński, dyrektor GZO, pan Jacek Skrobisz, ksiądz proboszcz Tomasz Tomczak. Uroczystość uświetnił artystyczny występ uczniów ze Szkoły w Tuchorzy  oraz koncert pieśni patriotycznej zespołu Tuchorzacy. Obecna z nami była rodzina katyńskiego bohatera: córka, wnuczka i prawnuczka. Wszyscy ze wzruszeniem oglądali przyniesione przez nich rodzinne pamiątki. Uczestnicy Rajdu przybliżyli zebranym działalność Stowarzyszenia Parafiada oraz osobę Ojca Józefa Jońca. Po posiłku w szkolnej stołówce w Tuchorzy wyruszyliśmy pod szkołę w Obrze, gdzie przy Dębie Pamięci zapaliliśmy znicz, następny przystanek miał miejsce przed Dębami Pamięci         przy   LO w Wolsztynie. Nasze miasteczko przywitało nas deszczem i piękną tęczą. Rozwiązanie Rajdu nastąpiło  przy Szkole Podstawowej nr 1, gdzie również rosna Katyńskie Dęby. Liczniki rowerowe pokazały blisko 40 km., zmęczeni i zmoknięci, ale bardzo dumni z siebie i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Dodaj komentarz