28 maja na terenie ogrodu Parafii Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej w Hałcnowie  odbył się   XXXI Hałcnowski Dzień Sportu i Rekreacji „WIOSNA  2017”. Uroczystego otwarcia oraz wspólną modlitwę poprowadził ks. proboszcz Piotr Konieczny.
W trakcie pikniku sportowo rozegrano turnieje piłki nożnej w kategoriach: szkoły podstawowej oraz gimnazjum i OPEN. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecze piłki nożnej z udziałem wychowanków klubu a Oazą rodzin i rodzicami dzieci zawodników uczęszczających na zajęcia piłki nożnej.
Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w biegach przełajowych, biegu runmageddon, w grach i zabawach sportowych oraz sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy.
Dla najmłodszych zorganizowano: malowanie twarzy, czary z balonów oraz z baniek mydlanych.
Wśród uczestników  dużym zainteresowaniem cieszyły się:
– Wystawa upamiętniająca 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Dom Parafialny.
– Obóz partyzancki Grupy Rekonstrukcji Historycznej Beskidy działającej przy Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Śląsk Cieszyński.
– Warsztaty ekologiczne w ramach VII Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii, który odbędzie się 9 czerwca 2017r. w parku Słowackiego.
– Konkursy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,
Ponadto przeprowadzono konkursy:
– „KATYŃ … ocalić od zapomnienia” –  konkurs wiedzy, plastyczny oraz prezentacja multimedialna,
– „Św. Brat Albert Chmielowski – Dobry jak chleb”: konkurs wiedzy oraz plastyczny,

We wszystkich  konkurencjach sportowych oraz konkursach wzięło udział ponad 1400 uczestników.
W trakcie imprezy czynny był bufet z zimnymi i gorącymi napojami. Uczestnicy w trakcie pikniku mogli skorzystać ze słodkich bułek, gorącego posiłku – grochówki oraz placów ziemniaczanych, waty cukrowej, popcornu, frytek i smacznych gofrów. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Straż Miejska oraz Maltańska Służba Medyczna Oddział Bielsko-Biała.
Szczegółowe wyniki sportowe na www.psksbeskidy-halcnow.pl
Galeria zdjęć www.facebook.com/PsksBeskidyHalcnow