III Bukowieński Turniej Szachowy już za nami

 

 

13 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie rozegrano III Bukowieński Turniej Szachowy.

Organizatorem tej imprezy był Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie przy udziale Stowarzyszenia Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z siedzibą w Warszawie. Impreza dofinansowana została ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nasz turniej prócz promowania współzawodnictwa i łączenia pokoleń pasjonatów gry w szachy, bo zarówno dzieci, jak i osoby starsze, ma na celu aktywizację mieszkańców do wyjścia z domu i rekreacji na świeżym powietrzu, do zażywania ruchu.

Tuż po godz. 10.00 po oficjalnym otwarciu Turnieju przy stolikach do gry indywidualnej, zasiedli zawodnicy, którzy wcześniej zostali zarejestrowani w specjalnym systemie oraz dobrani w pary. Wszystko odbywało się ciszy i skupieniu w sali wystaw MOK Bukowno.

Konkurs ogłoszony był bez względu na wiek i umiejętności graczy w dwóch kategoriach wiekowych.

Do dyspozycji gości towarzyszących, tj. rodzin i znajomych zawodników oraz uczestników turnieju przygotowano warsztaty plastyczne pod hasłem „Kwiaty dla Jana Pawła”.

Po zakończeniu rozgrywek i podliczeniu punktów ogłoszono wyniki. Cały przebieg gry koordynowała instruktor sekcji szachowej MOK Bukowno Anna Pilch. Następnie wręczono puchary zwycięzcom, a ponadto każdy uczestnik otrzymał książkę, pamiątkowy medal i dyplomy za udział.

Wyniki III Turnieju Szachowego:

Kategoria Juniorzy do lat 14:
I miejsce Maksymilian Januszek
II miejsce Dawid Nocoń
III miejsce Wojciech Pałka

Kategoria Seniorzy:
I miejsce Jarosław Pałka
II miejsce Waldemar Piętka
III miejsce Andrzej Kubański

Przyznano również nagrodę dla najmłodszego zawodnika turnieju – Antoniego Brodzińskiego i najstarszego – Aleksandra Stacha oraz dla najlepszej zawodniczki wśród dziewcząt- Alicja Pilch.

Dodaj komentarz