IX Parafiada Regionalna w Bukownie

 

W dniach 10 – 14 maja 2017 roku odbywała się IX Regionalna Parafiada w Bukownie. Inauguracja Parafiady to – Msza Świętaw Kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Bukownie, podczas której zapalono znicz,          a wolontariusze złożyli uroczyste ślubowanie.

11 maja w Miejskim Ośrodku Kultury parafiadowicze brali udział w konkursach wokalnych: „ Sacro Song”i „Muzyka moim życiem”. Po południu odbył się Turniej Piłki Siatkowej 18 +, który zakończył się wspólnym grillowaniem i łączeniem pokoleń(przedział wiekowy to 19 – 71 lat).

Kolejny dzień zgromadził  na obiektach Zespołu Szkól nr 1 w Bukownie sportowców, którzy rywalizowali w sześciu dyscyplinach: w biegu na 60 m, skoku w dal, turnieju tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz darta. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, duch sportowej rywalizacji okazał się ogromny, bowiem zgromadził ponad 400 osób(nie wystraszył ich nawet deszcz).

12 maja odbyły się również konkursy wiedzy: „Łamigłówki Ewangeliczne”, Konkurs  Rozgrywek Logicznych „Rusz Głową”, „Wielcy Polacy”, Jubileuszowy Konkurs Wiedzy „25 lat Diecezji Sosnowieckiej” oraz Otwarty Konkurs Plastyczny.

Podczas IX Regionalnej Parafiady organizatorzy nie mogli zapomnieć o najmłodszych uczestnikach, dla których zorganizowano Turniej Rodzinny, który był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Kolejny raz okazało się, że festyn cieszy się ogromnym powodzeniem wśród dzieci i ich rodzin, a integracja rodzin jest ważnym elementem wychowania.

IX Regionalna Parafiada w Bukownie to również seniorzy, którzy coraz chętniej i liczniej w niej uczestniczą. Nie ma znaczenia wiek uczestników lecz chęć spotkania, rywalizacji sportowej i wspólnego spędzania czasu.

13 maja 2017 r. najmłodsi uczniowie wzięli udział w wieloboju łączności, zorganizowanym przy współpracy LOK. Nasi milusińscy zajęli I miejsce w ogólnej rywalizacji szkół.

14 maja o godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, podczas której odbyło się podsumowanie i zakończenie IX Regionalnej Parafiady w Bukownie. W trakcie mszy modlono się za wszystkich uczestników, wolontariuszy, darczyńców i organizatorów. Ogłoszono wyniki rywalizacji ogólnej i wręczono puchar dla najwszechstronniejszej drużyny – Gimnazjum z Zespołu Szkól nr 1 w Bukownie oraz dyplomy dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Bukownie za zajęcie II miejsca i Szkoły Podstawowej w Żuradzie za zajęcie III miejsca.

Dodaj komentarz