Parafiada Regionalna Ostrowiec Świętokrzyski 27 – 28 maj 2017 r.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim
wraz ze Stowarzyszeniem Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza z Warszawy zapraszają
do udziału w  Parafiadzie Regionalnej.

Impreza ta zostanie zorganizowana dzięki wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic
w dniach 27 – 28 maja 2017 roku do Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego „Michael”,
ul. Okólna 19, Ostrowiec Świętokrzyski.

W programie:

SOBOTA – 27. 05. 2017r.

– Turniej szachowy

– Test wiedzy o zdrowym odżywianiu

NIEDZIELA  – 28. 05. 2017r.

– Msza święta w Kolegiacie świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim godz. 15.00

– Zawody sportowe i konkursy sportowe dla dzieci: sztafeta drużynowa, gra w dwa ognie, rzut w dal „Lot” z Tygrysem”, pchnięcie kulą, bieg na 60m, przeciąganie liny, paintball – strzelanie do celu

– Judo – pokazy walki, wspólny trening

– Konkursy rodzinne: „Eko – transport”, „Kopciuszek”

– Gimnastyka artystyczna

– Dekoracja zwycięzców – rozdanie dyplomów i nagród

Dla wszystkich uczestników Parafiady – „EKO – GRILL”

Na zakończenie wspólna zabawa taneczna

Impreza zostanie zorganizowana dzięki współpracy z: Zespołem Edukacyjno-Przedszkolnym – Szkoła z Pasją im. Elżbiety Sołtys, Niepubliczną Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą „Nasz Dom”, Zespołem Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Biblioteką Publiczną w Ostrowcu Świętokrzyskim, Świetlicą Środowiskową prowadzona przez Stowarzyszenie Wspólnota Świętokrzyska.