RELACJA Z FESTYNU SPORTOWO-REKREACYJNEGO Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DOMANOWIE.

 

W przeddzień Święta Rodzin, w niedzielę 14 maja 2017 r. przy długo oczekiwanej, słonecznej pogodzie, odbył się festyn sportowo – rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka w Domanowie. Zorganizowany został przez parafię św. Doroty Męczennicy w Domanowie w ramach projektu: ,,Parafiadowe Imprezy Regionalne 2017”. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, ogólnopolskim organizatorem było Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie.
Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Zbawiciela w Domanowie o godzinie 12.00. Po Mszy Świętej w uroczystej Procesji Fatimskiej, która odbyła się z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich wszyscy udali się na boisko Szkoły Podstawowej w Domanowie. Ksiądz proboszcz sposób uroczysty przywitał zebranych gości. Około godziny 13.30 wszyscy uczestnicy festynu udali się na wspólne grillowanie. O godz. 14.00 rozpoczął się Pokaz Sztuki Cyrkowej, który wywołał gromkie brawa oraz zadowolenie szczególnie najmłodszych uczestników imprezy proaktywnej. W między czasie rozpoczęto zapisy a następnie rozgrywki w tenisa stołowego w czterech kat. wiekowych, w których wiek nie odgrywał znaczącej roli. Do udziału w rozgrywkach w tenisa stołowego zgłaszały się małe dzieci, ale także osoby w wieku 50+.
Wszystkie dzieci miały możliwość zademonstrować swój talent wokalny na scenie w repertuarze specjalnie wybranym na tę okazję. Dziewczęta wykonywały własnoręcznie biżuterię dla mam oraz ozdoby z papieru. Najmłodsze dzieci pod okiem animatorów spędzały beztroski czas w ,,kąciku zabaw”. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje w których dzieci rywalizowały z rodzicami czy rodzeństwem np. ,,Dwa ognie”
W trakcie

festynu wszyscy, bez względu na wiek czy płeć, mogli uczestniczyć w grach i zabawach oraz niekonwencjonalnych konkurencjach sportowo- rekreacyjnych.
Podsumowania całodziennych zmagań sportowych dokonał ks. proboszcz Walenty Wojtkowski wraz z dyrekcją szkoły, nagradzając, dekorując oraz wyróżniając uczestników festynu. Nie zapomniano także o dobroczyńcach, sponsorach i wolontariuszach, o ludziach przychylnych organizatorom, bez których impreza nie miała by bytu. Ich również wyróżniono, wręczając podziękowania. Całodzienne zmagania sportowo-rekreacyjne zakończyły się wspólną modlitwą – nabożeństwem majowym.
Uczestnicy festynu mogli korzystać z całodziennych, dodatkowych atrakcji, takich jak: kącik malucha wesołe miasteczko (bandżi, basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia), studio makijażu dla dzieci (malowanie twarzy), wata cukrowa, popcorn, lody oraz kiełbaski z grilla i bigos. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

Dodaj komentarz