VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera

W poniedziałek, 8 maja, w bielskiej hali pod Dębowcem odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera. W rozgrywkach wzięło udział około 130 zawodników, w tym także reprezentanci Litwy i Czech. Wśród sponsorów turnieju od lat jest Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz podbeskidzka „Solidarność”.

Patronem turnieju jest zmarły w 2009 roku znany działacz podbeskidzkiej „Solidarności” i społecznik, Stefan Zuber, m.in. wieloletni przewodniczący Komisji Zakładowej w bielskiej Przędzalni Czesankowej Weldoro. To on jako pierwszy – będąc założycielem i prezesem Parafialno-Szkolnego Klubu Sportowego „Beskidy” w Bielsku-Białej Hałcnowie – zaczął organizację młodzieżowych turniejów siatkówki.

W tegorocznych rozgrywkach, organizowanych – jak zawsze – przez hałcnowski PPKS „Beskidy”, wzięło udział 12 drużyn chłopców i dziewcząt, w tym reprezentanci czeskiego Frydka-Mistka i gimnazjum w Awiżeniach koło Wilna. Były też zespoły z Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia Zdroju, Kóz oraz bielskich parafii w Lipniku i Hałcnowie.

W ceremonii podsumowania turnieju wzięli udział: Poseł na Sejm RP Stanisław Pięta, Senator RP Andrzej Kamiński, przedstawiciele  władz Bielska-Białej oraz podbeskidzkiej „Solidarności” – przewodniczący ZR Marek Bogusz i wiceprzewodniczący Stanisław Sołtysik.

W podziękowaniu za wieloletnie wspieranie turnieju, okolicznościowym dyplomem oraz statuetką „Hałcnowskiego Anioła” zostali  uhonorowani:

Stanisław Pięta Poseł na Sejm RP,

Szczepan Wojtasik Radny rady Miejskiej w Bielsku-Białej,

Ryszard Radwan Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki,

Marek Bogusz Przewodniczący NSZZ Solidarność Region Podbeskidzie,

ks. Jerzy Wojciechowski – dziekan dekanatu III- Wschód Bielsko-Biała,

Ks. Adam Bieniek – Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej,

Dodaj komentarz