XVI Parafiada Środowisk Pijarskich w Krakowie

Od 30 kwietnia do 3 maja br. grupa pijarskich wychowanków uczestniczyła 16 Parafiadzie Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca w Krakowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział 170 osób; grupy z Bolszewa, Elbląga, Jeleniej Góry, Katowic, Poznania, Łowicza, pijarskiej parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi z Krakowa i krakowskiego gimnazjum oraz z Łapsz Niżnych, Rzeszowa oraz Warszawy.

Pierwszym punktem programu był tzw. pogodny wieczór, który na celu miał integrację przybyłych do Krakowa parafiadowiczów.   Także tego wieczoru miał miejsce turniej tenisa stołowego. Pierwszy wieczór zakończył się porządną dawką snu.

Prawdziwy sportowiec wie, jakie wartości w życiu i sporcie są najważniejsze, dlatego drugi dzień rozpoczął się wspólną Eucharystią. Sporo emocji wprowadził turniej piłki nożnej. Uczniowie szkół podstawowych rozgrywali mecze na sali gimnastycznej a gimnazjaliści na boisku typu orlik przy Szkole Podstawowej nr 64. W ten dzień także miały miejsce biegi przełajowe oraz wieczorna kontynuacja turnieju tenisa stołowego. Także wieczorem odbył się konkurs wiedzy.

Ten dzień był pod znakiem siatkówki i koszykówki także przyniósł wiele emocji. Po porannej Mszy odbyły się zawody: turniej piłki siatkowej i piłki koszykowej. Nie zabrakło łez radości, żalu z powodu porażek, uśmiechu z powodu wspaniałego współzawodnictwa. Późnym wieczorem miała miejsce uroczystość uhonorowania zwycięzców pucharami, medalami oraz nagrodami. Dzień zakończył się nabożeństwem ku czci Matki Bożej.

Wspólne spędzanie czasu, zmaganie się na boisku, radość i wielkie emocje zakończyła Eucharystia dnia czwartego. 3 maja, w uroczystość MB Królowej Polski, uczestnicy spotkali się przy ołtarzu w kościele parafialnym pw. Najświętszego Imienia Maryi na porannej Eucharystii. Po śniadaniu miało miejsce wręczenie medali dla najlepszych drużyn, które zwyciężyły w klasyfikacji ogólnej.

Wyniku klasyfikacji ogólnej:
I miejsce – Reprezentacja ze Szkół Pijarskich z Warszawy

II miejsce – Reprezentacja z Zespołu Szkół im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu
III miejsce – Reprezentacja Szkół Pijarskich z Łowicza

Parafiada została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego oraz Zespół Szkół Pijarskich im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie w ramach ogólnopolskiego projektu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” 2017 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada z Warszawy.

 

Dodaj komentarz