Święto Życia i Rodziny przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim – 04. 06. 2017

4 czerwca  2017 roku w ogrodzie przy Domu Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się piknik rodzinny. Impreza została zorganizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii świętego Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w Warszawie.  Największym wydarzeniem było uroczyste otwarcie pierwszego  w Ostrowcu Świętokrzyskim, a trzeciego w województwie świętokrzyskim „Okna  Życia”, które zostało poświęcone przez  biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. W czasie wizyty Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej poświecił również karetkę oraz samochód do przewozu osób niepełnosprawnych, które zostały zakupione dzięki funduszom zebranym w czasie akcji 1% dla Hospicjum, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada z Warszawy.

Po oficjalnych uroczystościach w ogrodzie przy Hospicjum na wszystkich czekały liczne atrakcje w tym bogaty program artystyczny. Zgromadzona publiczność gromkim aplauzem nagrodziła występ wokalno – muzyczny Jarosława Matysiaka „BAWIM” oraz zespołu ludowego „KUNOWIANIE”. Duże zainteresowanie wzbudziły stroje ludowe pań z Kunowa, które pokazały w jaki sposób można kultywować rodzime tradycje.  Duże wrażenie wśród najmłodszych zrobił program taneczny przygotowany przez Studio Tańca „3YOUR MIND” oraz Grupa taneczna „Dancing Stars”.

Dzieci tłumnie oblegały dmuchaną zjeżdżalnie oraz zamek, przy których przez cały czas gromadziła się grupka najmłodszych uczestników imprezy. Przeprowadzono również konkurencję zręcznościowe w których chętnie uczestniczyły całe rodziny.

Najwięcej emocji wzbudził występ zespołu „Zbóje”, który specjalnie na tę okazje przyjechał prosto
z  Zakopanego. Góralska muzyka poderwała wszystkich do wspólnego tańca oraz śpiewów.

Na wszystkich uczestników czekał bezpłatny ciepły posiłek a dla najmłodszych wata cukrowa oraz popcorn.

Cała impreza miała charakter bezpłatny i odbyła się dzięki wsparciu finansowym z Ministerstwa Sportu
i Turystyki.