Festyn Rodzinny w Poznaniu

W sobotę 10 czerwca przy pięknej słonecznej pogodzie w Zespole Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu odbył się coroczny Festyn Rodzinny. Tegoroczną imprezę  organizatorzy przygotowali pod hasłem „Rodzina Bogiem silna” i jak co roku do wspólnej zabawy zaprosili całe rodziny. W piknikowej atmosferze wszyscy mogli aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie, a bogaty program imprezy sprawił, że każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki, która objęła festyn patronatem honorowym.

Na scenie głównej młodsi i starsi artyści pięknie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności. Publiczność nagrodziła brawami występy grup tanecznych, prezentacje flamenco, solistów i zespoły wokalne, grupę małych flażolecistów oraz występ kabaretu. Na drugiej scenie w szkolnym Klubie Skrzynka publiczność obejrzała również przedstawienia w wykonaniu grup teatralnych szkoły podstawowej: Kopciuszek, Filmowy Świat, Kabaret Happy, Lustra. Na festynowych stoiskach na uczestników czekały różne atrakcje: gry, zabawy, quizy, zadania zręcznościowe i plastyczne, zagadki, rozgrywki szachowe. Młodsze dzieci świetnie bawiły się na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni. Cafe Rodzic oferowała wszystkim smaczne i zdrowe przekąski.

Na festynie nie mogło zabraknąć typowych i nietypowych konkurencji sportowych. Każdy mógł sprawdzić swoje możliwości na torze przeszkód oraz ocenić sprawność ogólną i specjalną w zadaniach przygotowanych przez szkółkę piłkarską. Ogromne emocje towarzyszyły wszystkim podczas Turnieju Pijar Strong, w którym uczestnicy sprawdzali swoją siłę i szybkość.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty tańców integracyjnych. Pod koniec festynu razem zatańczyli niemal wszyscy uczestnicy pikniku.

Festyn został zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w ramach programu Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało i dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Opiekę medialną zapewniło Radio Emaus i Przewodnik Katolicki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Dodaj komentarz