Festyn sportowo-rekreacyjny „Żegnaj szkoło-witajcie wakacje”

Jak co roku wszyscy uczniowie czkają na zakończenie nauki i upragnione wakacje.  W związku z tym zorganizowano Festyn „Żegnaj szkoło-witajcie wakacje” w dniu 21 czerwca 2017 r w ramach ogólnopolskiego programu  „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada w Warszawie. Zgodnie z założeniami programu Festyn rozpoczął się mszą świętą za dusze tragicznie zmarłego ucznia Liceum – Jakuba Ciołka. Msza odbyła się w holi LO Pijarów w Krakowie.

Po Mszy Świętej, koło godziny 9.30 młodzież szkolna udała się do parku, gdzie zostały przygotowane rozgrywki sportowe i scenki z I pomocy.
W zawodach wzięło udział 26 drużyn uczniowskich.W skład każdej drużyny wchodziła 4 osobowa drużyna mieszana.

Odbyły się następujące konkurencje:

1. 6 konkurencji sprawnościowych z udzielania I pomocy przy:
  • ranach
  • ciała obce wbite w ciało (szkło w dłoni)
  • krwotokach
  • skaleczeniach
  • zawał serca, zabiegi resuscytacyjne na fantomie
  • prawidłowe wezwanie pogotowania ratunkowego w różnych językach do wypadku
  1. 7 konkurencji sprawnościowo – sportowych:
  • bieg przez płotki
  • rzut kaloszem na odległość
  • transport osoby poszkodowanej
  • rzuty piłeczkami do ruchomego celu
  • małpi gaj
  • ziemniaki w wodzie
  • skoki na skakance
  • skoki w dal

Zawody zakończyły się o godzinie 13. 30 i wszyscy uczestnicy mogli się poczęstować pyszną kiełbaską z grilla.