Festyn z okazji Dnia Dziecka w Oleśnicy

W dniu 20 czerwca 2017 społeczność Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy spędzała wspólnie czas na festynie rodzinnym zorganizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Parafiada”. Hasłem przewodnim tegorocznego festynu był „wolontariat”, który nie jest obcy naszej młodzieży, choćby ze względu na współpracę ze Świetlicą Środowiskową Bratnia dłoń czy realizację programu Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

Wszyscy spotkaliśmy się na boisku szkolnym, gdzie przybyłych przywitała i rozpoczęła festyn dyrektor gimnazjum pani Dorota Rasała – Świtoń. Następnie uczniowie rozeszli się po całym terenie szkoły, gdzie były rozstawione stoiska z konkurencjami sportowymi i wiedzowymi. Pomysłodawcami tych konkurencji i  sędziami głównymi byli nauczyciele oraz  rodzice. A zadania sportowe, które mieli wykonać uczniowie były różne: Rzut beretem, Rzut monetą, Diablo, Ringo, Tabliczka mnożenia skacząc, Piłka w pudle. Ale nie tylko zadbaliśmy o ciało, ale także o  umysł – były konkurencje wiedzowe: Z Unią za pan brat, gdzie uczniowie musieli wykazać się wiedzą o UE oraz Wolontariat ponad wszystko, w której uczestnicy generowali hasła na temat wolontariatu. Pomysłowość uczniów nie ma granic, a oto przykłady:

1.Pomaganie potrzebne jest, bo bez niego nie istniejesz.

2.Kto w wolontariacie pracuje, ten na radość innych zasługuje.

3.Zostań wolontariuszem i pomagaj innym z dobrej woli, bo nigdy nie wiesz kiedy tobie przyda się pomoc!

4.Pomaganie sprawia, że Twoje serce jest w dobrym stanie.

5.Pomagaj,zawsze wszystko kiedyś do Ciebie wróci.

6.Gdy jesteś w wolontariacie, pomagasz innym bracie!

7.Wolontariat fajna rzecz, nigdy nie wstydź się i udział weź.

8.Zapamiętaj siostro ,bracie, że pomagać zawsze macie!

9.Pomagając innym, pomagasz też sobie.

10.Wszyscy sobie pomagamy ,bo lubimy i kochamy.

11.Zostań wolontariuszem, lżej będzie Twej duszy!

12.Poprzez wolontariat działasz, pomagasz, radujesz, naprawiasz.

Uczestnicy spędzali miło czas, który umilała muzyka, pokazy tańca uczennic szkoły, wspólne odtańczenie Belgijskiego. Mogli się też posilić kiełbaską z grilla, ciastem upieczonym przez niezastąpione mamy czy poszukać szczęścia w sklepie z niespodziankami.

Na zakończenie festynu nagrodzono medalami trzech mistrzów w każdej z konkurencji. A spośród najbardziej wytrwałych, którzy wykonali wszystkie 13 zadań, wylosowano 5 nagród niespodzianek (śpiwór, hula – hop, paletki do badmintona). Wszystkim nagrodzonym wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Wszyscy rozeszli się do domów zadowoleni, szczególnie że dopisywała nam pogoda i humory.

Dodaj komentarz