I Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Białostockiej

I Archidiecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Białostockiej

W dniach 8-9 czerwca br. w Białymstoku odbyła się I Archidiecezjalna Parafiada Dzieci i Młodzieży Archidiecezji Białostockiej.

W tegorocznej edycji uczestniczyło 300 dzieci i młodzieży z terenu archidiecezji. Najliczniejszą reprezentację stanowili sportowcy z Białegostoku. Przybyli również zawodnicy z Trzciannego, Kuźnicy oraz Moniek.

W czasie dwudniowej rywalizacji każdy zespół sprawdzał swoje siły w 10 konkurencjach zespołowych i indywidualnych a także w konkursie plastycznym i religijnym. Organizatorzy mogli skorzystać z gościnności i infrastruktury sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 i 47 w Białymstoku.

Organizacją Parafiady zajęli się kapłani: ks. Aleksander Dobroński (par. św. Faustyny Kowalskiej) i ks. Rafał Więcko (par. św. Kazimierza). Pod egidą Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Harcerskich „Otwórzmy Bramy” udało się zebrać szereg ludzi dobrej woli oraz wolontariuszy. W sposób szczególny należy podkreślić udział nauczycieli wychowania fizycznego. Rywalizacja sportowa młodzieży mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Uroczystej inauguracji Parafiady w Archidiecezji Białostockiej dokonał ks. bp. Henryk Ciereszko, który podkreślił znaczenie sportu w życiu młodego człowieka. W uroczystościach wzięlu udział przedstawiciele władz kościelnych, miejskich a imprezę sportowa objęły patronatem media: TVP 3 Białystok oraz :Drogi Miłosierdzia”.

Dodaj komentarz