Parafiada Archidiecezji Krakowskiej 2017

W dniach 9-11.06.2017  r. na obiektach sportowych PKS Jadwiga odbyła się XVI Parafiada Archidiecezji Krakowskiej pod honorowym patronatem JE. Ks. Arcybiskupa marka Jędraszewskiego połączona z obchodami 25-lecia Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga.

W piątek podczas uroczystej gali wspominaliśmy 25 lat działalności Klubu, życząc sobie co najmniej 25 następnych dobrych lat. Imprezę uświetnili swą obecnością m.in. Ks. Biskup Tadeusz Pieronek, ks. prałat Jan Dziasek, ks. prałat Marek Hajdyła, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Rady Dzielnicy, Krakowskich Klubów Sportowych, okolicznych szkół i środowisk sportowych.

W sobotę o godz. 9.00 uroczystą mszę świętą odprawił ks. Prałat Jan Dziasek, a o oprawę muzyczną zadbali klerycy z zespołu Michael.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym, ringo i szachach.

Obok wszystkich obiektów sportowych odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych,  (duzi też chętnie brali w nich udział). Wiele radości sprawiły wielkie bańki mydlane oraz malowanie twarzy – nieustanna kolejka.

Jednocześnie w salach na plebanii odbywały się warsztaty plastyczne i Sztafeta Dobra św. Brata Alberta – podczas rodzinnych zmagań każde pokolenie mało swoje zadanie, połączenie ich  stanowiło rodzinne dzieło.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się słodkim co nieco. I tym razem daliśmy radę  i trudny dzień zmagań zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród oraz dyplomów.

Nad całością imprezy czuwała dzielnie Pani Pielęgniarka, na szczęście obyło się bez poważnych interwencji. W Parafiadzie Archidiecezji Krakowskiej udział brała zarówno młodzież, malutkie dzieciaczki jak i radośni rodzice, dziadkowie i babcie.

Dodaj komentarz