Parafiada Zamojska

W dniu 3 czerwca w Zamościu odbyła się

IV Parafiada Zamojska organizowana przez Parafię Katedralną  i I  Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu

W dniu 3.06.2017 r. na obiektach sportowych OSIR oraz w budynku I LO  odbyła się IV Parafiada  Zamojska pod honorowym patronatem  Ks. Biskupa Mariana Rojka oraz Prezydenta miasta Zamościa Pana Andrzeja Wnuka

Parafiadę zainaugurowała o godz. 8.00 uroczysta msza święta w Katedrze z ślubowaniem      i uroczystym przemarszem ulicami Zamościa na dziedziniec budynku byłej Akademii Zamojskiej. Następnie przy hymnie została wciągnięta flaga Parafiady Zamojskiej, krótkie przemówienia dyrektora szkoły oraz oficjalne rozpoczęcie przez ks. Leszka Boryło.

Po części oficjalnej, rozpoczęły się zmagania sportowe w piłce nożnej, piłce siatkowej, tenisie stołowym Obok wszystkich obiektów sportowych odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych. Jednocześnie w salach szkolnych odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne, artystyczne oraz religijne i historyczne.

Podczas całodziennych zmagań  na boiskach, trawie oraz w salach działała kawiarenka, gdzie można było posilić się bigosem czy słodkim ciastkiem oraz co nieco oraz uzupełnić płyny w organizmach, gdyż pogoda była upalna. Całość zakończyliśmy wręczeniem medali, nagród oraz dyplomów oraz koncertem ewangelizacyjnym naszego zespołu szkolnego. Nad  całością imprezy czuwała dzielnie Pani Pielęgniarka, na szczęście obyło się bez interwencji. W Parafiadzie Zamojskiej udział brała zarówno młodzież, dzieci jak i radośni rodzice, dziadkowie i babcie .

Szczególne podziękowania kierujemy do niezawodnych woluntariuszy oraz nauczycieli   I LO w Zamościu.

 

Dodaj komentarz