Powitanie wakacji – Plus na Start w Krakowie

2 czerwca br. Wolontariusze Fundacji Oświatowej świętowali Dzień Dziecka organizując festyn dla najmłodszych. To Parku przy Liceum Pijarów zostali zaproszeni Podopieczni Fundacji, dzieci ze Świetlicy TPD  Kraina Marzeń , a także z Centrum CALASANZ Olsza i Wieczysta.  Ponad 60 uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i opiekunowie, a liczne atrakcje przygotowali wspaniali Wolontariusze – uczniowie Liceum i Gimnazjum Pijarów w Krakowie.

Zrealizowana podczas imprezy gra terenowa „Na Bursztynowym Szlaku”, nawiązywała do baśni o gdańskim Neptunie. Słoneczne popołudnie rozpoczęła radosna modlitwa z o. Tomkiem Abramowiczem. Następnie dzieci zostały podzielone na kilka grup i dzielnie pokonywały stacje pomagając burmistrzowi (czyli Animatorowi grupy) w dotarciu do legendarnego Neptuna. Po wykonanym zadaniu każda grupa otrzymywała fragment mapy. Jakie wyzwania czekały na dzieci? Sportowe, artystyczne i intelektualne! Dzieci rysowały portret burmistrza, odgadywały rozmaite smaki, pokonywały tor przeszkód, szukały bursztynów, przeistaczały się w rybaków. Po wykonaniu każda grupa złożyła elementy mapy w całość i mogła wzywać do siebie wcale nie tak strasznego Neptuna.
Po kilku oczywiście bardzo trudnych pytaniach, Neptun wręczył dzielnym uczestnikom medale i zaprosił wszystkich na pyszną pizzę.
Zabawa była bardzo udana i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wydarzenia dla wspaniałych i dziękujących szczerymi uśmiechami dzieci.
Impreza została zorganizowana przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego w ramach ogólnopolskiego projektu „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” 2017 koordynowanego przez Stowarzyszenie Parafiada.

Dodaj komentarz