Rodzinny Dzień Dziecka w Ciechanowcu

Ciechanowieckie instytucje połączyły siły i zorganizowały wspólnie Rodzinny Dzień Dziecka – Piknik na płycie Stadionu Miejskiego. Impreza odbywająca się pod ogólnopolskim patronatem Stowarzyszenia Parafiada im. Św. Józefa Kalasancjusza rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji rodzin w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu. Na Stadionie Miejskim w upalne niedzielne popołudnie na dzieci i ich rodziny czekało wiele ciekawych propozycji: spławikowe zawody rodzinne; rodzinny turniej sportowy, konkurs rysunku kredą, konkurs piosenki lub zabawa „mini playback show”. Dodatkowymi atrakcjami były przejażdżki bryczką, modelowanie balonów, malowanie twarzy i puszczanie baniek mydlanych. Strażacy i policjanci udostępnili dzieciom swoje pojazdy służbowe i opowiadali czym się zajmują. Największe zainteresowanie wzbudził jednak pokaz tresury psa policyjnego. Jak zawsze długie kolejki dzieci ustawiały się przy „Krainie Zabawy”, aby skorzystać ze zjeżdżalni i trampoliny. Siły nadwątlone udziałem w zabawie można było wzmocnić kiełbaskami z grilla, popcornem, watą cukrową, jogurtami i lodami. 

Organizatorami „Rodzinnego Dnia Dziecka” byli: Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Burmistrz Ciechanowca, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz”, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Ciechanowcu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu. Projekt dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Dodaj komentarz