V REGIONALNA PARAFIADA DEKANATU OBORNICKIEGO I FESTYN RODZINNY

Jak co roku zaczynamy nasze święto wiary, kultury i sportu festynem rodzinnym. W niedzielę 11 czerwca odbędzie się nasz Parafialny Festyn Rodzinnym na boiskach OCS przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach. Impreza ma na celu zintegrowanie rodzin z Parafią i stworzenie możliwości spędzenia wspólnie czasu. Przygotowano wiele atrakcji, konkursów i zabaw dla całych rodzin, będzie także możliwość zaopatrzenia się w książki o tematyce religijnej, coś dla ciała – stanowisko kulinarne, koło fortuny.

Potem czas na :  V REGIONALNĄ PARAFIADĘ DEKANATU OBORNICKIEGO.

Która odbędzie się w dniach 12 i 13 czerwca 2017 roku w Obornikach, na terenie kompleksu boisk Obornickiego Centrum Sportu, pływalni Obornickiego Centrum Rekreacji i w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach.

Patronat nad Parafiadą objęli:
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki,
Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP
Dziekan Dekanatu Obornickiego – Ksiądz Kanonik Józef Kamzol
Burmistrz Miasta i Gminy Oborniki – Pan Tomasz Szrama
Starosta Powiatu Obornickiego – Pan Adam Olejnik

    Udział w niej wezmą reprezentacje poszczególnych parafii, dzieci ze szkół podstawowych ( 12 czerwca ) i gimnazjów ( 13 czerwca ), przewidziany jest też udział osób niepełnosprawnych.

Organizatorem PARAFIADY jest Uczniowsko – Parafialny Klub Sportowy przy Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Obornikach.

Przedsięwzięcie każdego dnia rozpoczyna się w kościele pw. św. Józefa Mszą św. o g. 8.15, po niej następuje uroczysty przemarsz na miejsce realizacji zadania, Zadanie obejmuje trzy płaszczyzny: STADION, TEATR i ŚWIĄTYNIA.

Dzieci i młodzież rywalizować będą w różnych dyscyplinach sportowych oraz uczestniczyć w konkursach:

  • Piosenki: pod hasłem: Muzyka moim życiem” ; Cztery pory roku” oraz Sacrosong: Pieśni o Matce Bożej,
  • Plastycznym: „Matka Boża w mojej rodzinie”,
  • Wiedzy: o Św. Janie Pawle II, oraz o Parafiach Dekanatu Obornickiego,
  • Ponadto udział w Grze Miejskiej.

Tegoroczna Parafiada ma na celu szerzenie kultu Matki Bożej i kształtowanie postaw zdrowego, chrześcijańskiego współzawodnictwa., a po niej w lipcu spotkanie na 29 Międzynarodowej Parafiadzie w Warszawie. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz