VII Olimpiada Przedszkolaków

14 czerwca Parafialno-Szkolny Klub Sportowy „BESKIDY” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Parafiada w Warszawie zorganizował VII Olimpiadę Przedszkolaków dla dzieci w wieku od 3-6 lat.

W Olimpiadzie uczestniczyło 232 przedszkolaków, którzy zostali  podzielni na 30 grup w 6-7 składach osobowych.

Każda z drużyn brała udział w konkurencjach sprawnościowych, które przechodziły w formie obwodu ćwiczebnego.

1.    Chusta – łapanie piłki
2.    Chłopek – klasy
3.    Hula – hop
4.    Kółka serso na pachołek
5.    Rzuty woreczkiem  (w pachołki ustawione nas ławce)
6.    Strzał na bramkę
7.    Łowienie rybek
8.    Rysowanie sportowca
9.    Toczenie piłki
10.  Rzuty piłką przez siatkę
11.  Kręgle
12.  Tor przeszkód (bieg z przeskokiem przez ławeczkę, przeplot przez szarfę)

Konkurencje sportowe zostały przygotowane i przeprowadzone przez uczniów SP 28 pod opieką nauczycieli W-F Kseni Więcek oraz Sebastiana Strojka. Natomiast opiekę nad przedszkolakami sprawowali uczniowie z Gimnazjum nr 6 wraz z nauczycielami Marią Lech oraz Donatą Pyś.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej na dzieci  czekały  dodatkowe atrakcje:
– gry i zabawy zorganizowane przez Klauna,
– czary z balonów i baniek mydlanych
– wata cukrowa.

Wszystkim przedszkolakom biorącym udział w olimpiadzie wręczono dyplomy, słodycze oraz nagrody rzeczowe.

Wsparcie imprezy:
– Urząd Miejski w Bielsku-Białej,
– Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej,
– Dom Kultury w Hałcnowie.