Wyścig rowerowy w Bukownie

Dnia 2 czerwca 2017 roku przy słonecznej pogodzie odbył się IV Parafialny Wyścig Rowerowy ku czci o. Józefa Jońca. Celem imprezy było upowszechnianie sportu jako formy spędzania czasu wolnego, propagowanie uczciwej rywalizacji i wdrażanie do aktywności fizycznej.

Na starcie tegorocznego wyścigu stanęło 36 uczestników. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: dziewczęta (8 km) i chłopcy (16 km). Nagrody za trzy pierwsze miejsca fundowała Parafia p.w. św. Andrzeja Boboli, ale każdy z brał udział w loterii fantowej. Zwycięzcy w obu kategoriach mogą cieszyć się nowymi rowerami.

Wyścig rozgrywany był już po raz czwarty i tradycyjnie stanowił on kropkę nad „i”Parfiady Regionalnej. W organizację wyścigu włączyli się parafianie, OSP Bukowno i  Nadleśnictwo Olkusz.

Dodaj komentarz